Marts Eiropā varētu būt auksts un sniegots

Komentāri
Marts Eiropā varētu būt auksts un sniegots
f64

ASV uzņēmuma “Verisk Analytics” Atmosfēras un vides izpētes daļa stratosfērā virs Arktikas novērojusi būtiskas izmaiņas gaisa plūsmā. Šādi novērojumu liecina par to, ka februāra beigās, kā arī martā Eiropā varētu parādīties liels aukstums un sniega daudzums.

Šādas temperatūras izmaiņas “Verisk Analytics” prognozē visā Eirāzijā, jo īpaši Sibīrijas centrālajā un rietumu daļā. Tāpat aukstumu varēs izjust arī Eiropas austrumu pusē un Baltijas valstīs. Novērotāji vēsta, ka Baltijas valstīs marta vidēja gaisa temperatūra varētu sniegties vairākus grādus zem tai paredzētās normas.

“Verisk Analytics” ziņo, ka iepriekšējās prognozes par februāri un martu bijušas siltākas, tomēr, mainoties gaisa plūsmām, tās sasniegušas ļoti lielu amplitūdu. Tieši tāpēc jūtamas krasās izmaiņas.

Pētnieki paredz, ka šīs izmaiņas gaisa plūsmās drīz būs jūtamas arī Zemes atmosfēras zemākajā slānī, tāpēc Eiropā ieplūdīs aukstums no Arktikas un Sibīrijas.

Neskatoties uz to, ka marta saule dienas sasildīs, Atmosfēras un vides izpētes daļa prognozē, ka Baltijas valstīs marta naktīs varēs izjust pat zem -20 grādiem.

Laika ziņas

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl