Mariss Jansons: Bērniem jārada iespēja iepazīt mūziku!

Komentāri

Bērniem pēc iespējas vairāk jārada iespēja iepazīt mūziku, lai 21.gadsimtā jaunās paaudzes vairāk domātu par savu garīgo attīstību. Par to pārliecināts pasaules slavenais diriģents Mariss Jansons. Viņš ik brīdi ir citā valstī un vienā no viņa uzstāšanās vietām šajā pavasarī, – Berlīnē ar maestro tikās Ilze Dobele.

Berlīnes filharmonija atrodas ielā, kas nodēvētā izcilā austriešu diriģenta Herberta fon Karajana vārdā, viņš ir viens no 20. gadsimta izcilākajiem diriģentiem. Šeit Berlīnē tiek gaidīts arī viņa skolnieks maestro Mariss Jansons.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ekrānuzņēmumi

Ir pievakare un liela daļa cilvēku, kuri dodas uz Berlīnes filharmoniju jau ir iepazinuši Jansona diriģēšanas mākslu.

Mariss Jansons ar Berlīnes filharmoniķiem ir strādājis jau 30-40 gadus, un tā kā šī bijusi darba vieta izcilajam diriģentam Herbertam fon Karajanam, tad atgriešanās šeit vienmēr ir īpaša.

Mariss Jansons

Mariss Jansons
diriģents

Vispirms liela personība, otrs, ļoti stipra enerģija, kas no viņa nāca koncerta laikā, kaut kas speciāls! (..) Ļoti liels repertuārs. Viņš diriģēja gandrīz visu! Viņš bija tā kā putns, kurš lidoja virs mums, vienalga cik tur metrus, tas nespēlē nekādu lomu, viņš bija augstāks un viņš redzēja to pasaules perspektīvu no augšas daudz plašāk nekā mēs, uz zemes. Tas bija Karajans priekš manis!

Maestro norāda, ka mūsdienās tiltiņi starp paaudzēm neesot tik stipri un ikvienam jādomā par to, ko var nodot jauniešiem un bērniem. Un viena no vērtībām ir mūzika.

Mariss Jansons

Mariss Jansons
diriģents

(..) Es atbalstu, ka vajadzētu vairāk dot iespējamību, lai mūzika attīstās – bērnudārzos, skolās. Vairāk uzmanību dot, lai bērni jau mazi, mazi bērni jau ar to saskaras. Tas nenozīmē, ka viņiem visiem vajag mācīties un būt mūziķiem, bet, lai viņi saskaras ar to skaisto pasauli, tas ļoti daudz dos viņiem kā cilvēkiem un viņu dvēselei, jo mūzikai ir liels, liels spēks!

Jansons atzīst, ka arī pats nepārstāj mācīties no visa, ko katrā vietā atzīst par labu esam, un arvien izvirza jaunus mērķus un plānus, arī atceroties koncertēšanu ar Raimondu Paulu Rīgā.

Mariss Jansons

Mariss Jansons
diriģents

Brīnišķīgi! Atceros, ka kolosāli mani iespaidi, tas viss brauciens bija brīnišķīgs. Tas, ka es ar Raimondu uzstājos. Tagad es sapņoju, ka mēs vēl kaut ko varētu izdarīt kopā.

Mūzika tiešām runā visās valodās un arvien atrod tos, kuri mūziku mīl un tai kalpo.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl