Māris ielidoja Rīgā no Kopenhāgenas, bet te pēkšņi visi metas viņu apsveikt… Ko viņš tādu izdarīja?

2 komentāri
Māris ielidoja Rīgā no Kopenhāgenas, bet te pēkšņi visi metas viņu apsveikt… Ko viņš tādu izdarīja?
Foto: LETA

Starptautiskajā lidostā Rīga sasniegts apkalpoto pasažieru rekords, pārsniedzot 2011. gadā apkalpoto 5,1 miljona pasažieru slieksni. Laimīgais pasažieris – Māris Zariņš – lidostā ieradās ar Latvijas aviokompānijas airBaltic reisu no Kopenhāgenas.

“Starptautiskā lidosta Rīga gadu noslēdz ar jaunu apkalpoto pasažieru rekordu. Tas ir jauns sasniegums un par ieguldīto darbu jāpateicas lidostas kolektīvam, kā arī lielākajam pārvadātājam Rīgas lidostā – Latvijas nacionālajai aviosabiedrībai airBaltic, nodrošinot ceļošanas iespējas vairāk nekā uz 60 galamērķiem. Lidosta ir daudz darījusi, lai modernizētu un paplašinātu pasažieru apkalpošanas iespējas, tādējādi radot visus priekšnosacījumus, lai ceļotāju skaits pieaugtu vēl straujāk,” teica Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš.

Foto

“Šogad lidostas darbu labvēlīgi ietekmējusi tautsaimniecības izaugsme kopumā, mājsaimniecības ieņēmumu un ceļošanai atvēlēto izdevumu pieaugums. Tāpat arī salīdzinoši zemās degvielas cenas pozitīvi ietekmējušas aviācijas pakalpojumu izmaksas. Pozitīvs faktors ir arī Rīgas pilsētas un Latvijas kopumā kā galamērķa pievilcīgums. Šie bija priekšnosacījumi vairāku jaunu lidsabiedrību ienākšanai Rīgā un galamērķu atklāšanai, kas veicināja stabilu pasažieru skaita pieaugumu,” norāda lidostas Rīga valdes priekšsēdētājs Andris Liepiņš.

“Mēs esam ļoti gandarīti redzēt šo pasažieru skaita rekordu, jo Latvijā aviācija veido teju 3% iekšzemes kopprodukta un palīdz nodrošināt 2% no visām aktīvajām darba vietām. Šogad airBaltic aktīvi veicināja šos procesus, atklājot 14 jaunus maršrutus Baltijas reģionā, kas ir mūsu lielākā paplašināšanās kopš restrukturizācijas pabeigšanas un peļņas sasniegšanas. Nākamgad turpināsim iesākto, piedāvājot jaunu maršrutu uz Reikjavīku un uzlabojot savienojumus ar galamērķiem Baltijas jūras reģionā, piemēram, apkalpojot Stokholmu līdz pat piecām reizēm dienā.”

Starptautiskā lidosta Rīga šogad līdz gada beigām plāno apkalpot 5,16 miljonus pasažieru. Populārākie galamērķi no lidostas šogad ir Londona, Maskava, Frankfurte, Oslo un Helsinki. Savukārt populārākās valstis, uz kurām visbiežāk dodas pasažieri no Rīgas, ir Vācija, Lielbritānija, Krievija, Norvēģija un Somija.