Komentāri
FOTO: Marihuānas dekriminalizāciju publiski ierodas atbalstīt vien pāris desmiti cilvēku
FOTO: Flickr

Šodien Rīgā sarīkotajā pasākumā marihuānas dekriminalizācijas atbalstam 4:20, kas bija piesaistījis plašu interesi sociālajos tīklos, bija ieradušies vien pāris desmiti cilvēku, pārsvarā jaunieši.

Vairākiem pasākuma dalībniekiem rokās ir plakāti ar uzrakstiem – Par marihuānas dekriminalizāciju un Happy 4:20, bet Doma laukuma vidū tiek rīkota īpaša tējas ceremonija. Viens no pasākuma dalībniekiem pastāstīja, ka 4:20 ir kods, kas figurē Kalifornijas protokolos, kas saistīti ar kaņepju izmantošanas noziegumiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pasākuma dalībnieki norāda, ka viņi vēlas, lai viņos ieklausītos sabiedrība un Saeima. Pasākums tiekot rīkots, lai panāktu atbalstu referendumam par marihuānas dekriminalizāciju.

Kā pastāstīja pasākuma dalībnieki, sociālajos tīklos akcijai bija pieteikušies gandrīz 600 cilvēku, bet ieradušies ir tikai daži desmiti, jo cilvēkiem varētu būt bail riskēt ar savu darba vietu un viņi nav gatavi par šo ideju iestāties publiski.

Pasākums notiek mierīgi. Tas piesaistījis gan garāmgājēju, gan mediju interesi. Sapulces norisi uzrauga policisti. Pasākumu Rīgas domē bija pieteicis Zamšids Turdibajevs.

Jau ziņots, ka sabiedrības iniciatīvu portālā Manabalss.lv par marihuānas dekriminalizāciju parakstījušies vairāk nekā 10 000 cilvēku, kas nozīmē, ka šo iniciatīvu var iesniegt parlamentā. Portālā Manabalss.lv šī iniciatīva tika ievietota 2012. gada 23. janvārī. Parakstu vākšana ilga vairāk nekā divus gadus.

Iniciatīvas autors Āris Ābele aicināja atbalstīt ierosinājumu atcelt sodu par neliela daudzuma marihuānas audzēšanu, glabāšanu, nēsāšanu un smēķēšanu, kas paredzēta paša vajadzībām, personām, kuras sasniegušas 18 gadu vecumu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl