Māņticības plašā izplatība nav nekāda labā zīme

Komentāri

Ir piektdiena, 13. datums. Melns kaķis šķērso ceļu, izbiris sāls un vēl virkne daudz, dažādu māņticību Latvijas iedzīvotājiem nav svešas. Ir dažādi skaidrojumi, kā dažādie ticējumi radušies un kāpēc cilvēki tiem tic vai netic. Taču māņticībai ir negatīva ietekme gan individuālajai attīstībai, gan arī kopumā sabiedrības labklājībai!

Ir māņi, kas nes neveiksmi, bet ir māņi, kas atkal lietas vērš par labu. LNT uzrunātie garāmgājēji vairumā gadījumu apgalvo, ka māņticībai netic.

Artūrs

Es tā īsti neticu šādām lietām, es nespēju noticēt, ka melns kaķis, pārskrienot pār ielu, var kaut kā ietekmēt manu dienu.

Inga

Ir dīvaini, ja melns kaķis pārskrien pār ceļu, tad ir savādi. Tad spļauju trīs reizes – tfu, tfu, tfu!

Tomass

Es nodzīvoju gadu Dānijā un tur svilpošana ir laimes nesējs. Tad sāku svilpot Latvijā, bet visi met ar pirkstiem – ko tu dari?

Aptaujas liecina, ka māņticība biežāk piemīt sievietēm nekā vīriešiem. Kā arī cilvēkiem, kuri netic saviem spēkiem lemt savu likteni. Ticību dažādiem māņiem dēvē par maģisko domāšanu. Rīgas Stradiņa universitātes psihoterapijas katedras docents Artūrs Utināns norāda, ka Latvijā māņticība ir plaši izplatīta. Docents piebilst, ka māņticība ticība maģiskajam ir pat iestādēs, kur šķietami vajadzētu būt racionāliem cilvēkiem.

Artūrs Utināns
Rīgas Stradiņa universitātes docents

Es zinu juridiskās firmas, kur darbiniekus pieņem, pa kluso skatoties horoskopus. Ir it kā darba pārrunas, kaut kādi testi, bet arī vērtē horoskopu.

Tāpat ir īpaši izteikta saistība valsts kopējai attīstībai un pārticībai ar reliģiozitāti un ticību citiem māņiem. Docents kā piemēru min mūsu ziemeļu kaimiņus. Tā kā izbiris sāls ir tikai izbiris sāls, arī atvērts lietussargs telpā neko ļaunu nenesīs. Tāpat kā niezoša plauksta nenesīs naudu. Būs vien jāiet un tā jānopelna.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl