“Mans sapnis nav baigi interesantais – gribu dzīvot laimīgu mūžu!” “Labestības dienā” var mainīt smagi slimu bērnu dzīves

4 komentāri

Gatavojoties “Labestības dienai”, LNT Ziņu dienests sāk sižetu ciklu par tās vēstnešiem jeb par bērniem ar īpašām vajadzībām, kuri gaida līdzcilvēku atbalstu.

Viens no šā gada labdarības akcijas “Labestības diena” vēstnešiem ir 13 gadus vecais Roberts, kuram pirms diviem gadiem atklāta ļoti smaga slimība – smadzeņu audzējs.

Pirms diviem gadiem Roberts nonāca slimnīcā ar galvassāpēm, kuras pārauga neciešamās mokās. Diagnoze – smadzeņu audzējs ceturtajā stadijā.

Kristīne
Roberta mamma

Kad man parādīja bildes, tad neiroķirurgs rādīja, ka audzējs ir pa visu galvu, viņš bija izpleties, pārklājis visas smadzenes, ka šeit nevar līdzēt nekādas vienkāršas izņemšanas, pilnībā likvidēšanas. Man solīja, ka mazliet mēģinās izņemt ārā, cik var izņemt, pārējais tiks ārstēts ar ķīmiju, ar stariem, cik nu varēs palīdzēt, tik varēs.

Pēc operācijas Roberts ilgu laiku pavadīja reanimācijā. Ārsti ģimenei nedeva cerības, ka puika izdzīvos. Roberta mamma stāsta, – lai kā negribas domāt par sliktāko, nekad nepamet bailes zaudēt savu dēlu.

Kristīne
Roberta mamma

Es domāju, esot reanimācijā, sēžot blakus, tur ir tāda telpa kas saucās atvadu telpa, es negribēju par to domāt, bet viņai vienmēr bija jāiet garām, es domāju – jā, tās domas nāk galvā, pat arī tad, ja viņas negribi laist iekšā, arī pašlaik es cenšos nedomāt, ir jādomā pozitīvi, jo cilvēku domām ir tik liels spēks kā eņģeļu spārniem, tad Robertam ir jādzīvo un jāiziet no šīs sāpju ielejas.

Daudzās operācijas, ķīmijterapijas kursi un apstarošanas ir devušas labu rezultātu, un Roberta slimība atkāpjas. Roberts jau no mazotnes aizraujas ar basketbolu, un arī nākotnē viņa sapnis ir saistīt savu dzīvi ar šo sporta veidu.

Roberts
“Labestības dienas” vēstnesis

Mans pirmais sapnis bija kļūt par basketbolistu, kas uzreiz pazuda pēc tās slimības, bet savu dzīvi ar basketbolu es gribu saistīt vienmēr, basketbols ir mana sirdslieta, bija un būs mana sirdslieta. Savādāk nebūs.

Šobrīd Robertam ir nepieciešama kibernaža operācija, ar kuras palīdzību mēģinās slimās audzēja šūnas iznīcināt pavisam.

Roberts
“Labestības dienas” vēstnesis

Mans sapnis varbūt nav baigi interesantais, bet es gribu savu ģimeni, es gribu dzīvot ilgu un laimīgu mūžu, tā kā visi, es negribu atšķirties no citiem, es gribu būt tikpat labs kā citi. Es gribu dzīvot un tagad dzīvi novērtēju pa īstam.

Ikvienam, kurš vēlas palīdzēt piepildīt mazā Roberta sapni, visas nedēļas garumā LNT kanālā ir nebijusi iespēja sekot līdzi notikumiem akcijas Zvanu centrā, kur ziedotājus uzklausīs Latvijā populāri un iemīļoti cilvēki. Savukārt Lielo “Labestības dienas” koncertu, kur uzstāsies labākie Latvijas izpildītāji, LNT tiešraidē varēs skatīties svētdien pulksten 21.05 – uzreiz pēc “LNT ziņu Top 10”.