“Mani mamma iedrošināja.” Elīna Bērziņa kļuvusi par pirmo sievieti ugunsdzēsēju pēdējo 10 gadu laikā

0 Komentāru

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) jau šobrīd strādā sievietes, taču pirmo reizi pēc daudzu gadu pārtraukuma dienestam ir pievienojusies sieviete, kura piedalīsies glābšanas darbos un dzēsīs ugunsgrēkus. Ar jauno ugunsdzēsēju Elīnu Bērziņu pirmajā darba dienā tikās “900 sekundes”.

Elīna uz sarunu ieradusies ikdienas drēbēs. Neatkarīgi no tā, ka viņa jau kopš 1. jūnija oficiāli skaitās ugunsdzēsēju ierindā, ekipējumu viņa vēl nevalkā.

Elīna vairākas dienas turpinās iepazīties ar glābēju depo un ugunsdzēsēju tehniku, jo ugunsgrēka laikā mācīties nebūs laika: “Lai tu zini, kur iet meklēt, nevis skraidi apkārt un meklē, kur tas ir. Pirmās dienas jānāk no plkst. 8.00 līdz 17.00, jo vēl jāiepazīstas ar visiem noteikumiem, tehniku. Ir arī pārbaudes darbs, kur pārbauda, vai esmu visu apguvusi, un pēc laika sāksies 24 stundu maiņas.”

Ugunsdzēsēja profesiju Elīna apguva Saldus tehnikumā. Tur ir īpašs kurss, kurā sagatavo jaunus VUGD darbiniekus: “Mani arī mamma iedrošināja. Viņa zemessardzē iet, un, manuprāt, arī tāpēc viņa piedāvāja tādas lietas, jo zināja, ka mani tas interesē.”

Elīna norāda, ka liela loma profesijas izvēlē bija mammai. “Mamma bija tā, kas teica: šeit ir ideja, varbūt vēlies pamēģināt? Tad es sapratu, ka tā ir vienīgā izvēlē, ko es vēlos. Man citi piedāvājumi vairs neinteresēja,” stāsta jaunā ugunsdzēsēja.

Tie jau šķiet ir kļuvuši par sinonīmiem – ugunsdzēsējs un vīrietis. Elīna stāsta, ka vēl pašlaik neilgā dienesta laikā viņa kolektīvā nemana kādu noraidījumu dzimuma dēļ: “Ir jūtams, ka viņi ir pieraduši, ka pārsvarā tikai vīrieši apkārt. Taču viņi ir ļoti draudzīgi un atbalsta, pieņem, un nav bijis tāds brīdis, ka justos neiederīgi.”

Glābšanas dienesta personāla reģistra dati liecina, ka Elīna Bērziņa ir pirmā sieviete ugunsdzēsēja vismaz pēdējo 10 gadu laikā.

0 Komentāru