“Mana jūra”: Šogad Latvijas pludmalēs konstatēti divi jauna veida atkritumi

2 komentāri

Lai pievērstu uzmanību jūras piesārņošanai ar dažādiem atkritumiem un piekrastes aizsardzībai, jau devīto reizi Latvijā norisinājās kampaņa “Mana jūra”.

Šogad ekspedīcijas laikā Latvijas pludmalēs konstatēti divi jauna veida atkritumi, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” pastāstīja Vides izglītības fonda vadītājs un ekspedīcijas organizators Jānis Ulme.

“Covid-19 [piemēram, sejas maskas] atkritumi ir atrasti arī Latvijas pludmalēs. Otrs jaunā veida atkritums, kas, manuprāt, perspektīvā varētu būt vēl briesmīgāks par jau zināmiem cigarešu izsmēķiem, tie ir šie jaunie tabakas karsējamo iekārtu izsmēķu atkritumi,” pastāstīja Ulme.

Tāpat šogad jūras krastā atrastas akmeņogles.

“Tām tādas tiešas ietekmes pludmalē atšķirībā no plastmasas nav, bet tomēr norāda uz šo problēmu kaut kādu lietu transportēšanā. Varbūt izmestas pirms 20 gadiem un turpina skaloties krastā. Pat ja nevaram runāt par toksiskām ietekmēm, ļoti žēl, ka šogad krastā Kolkā redzējām, ka tā pludmale ir tik pārsātināta ar akmeņoglēm, ka bērni no tām veido rotājumus,” pastāstīja Ulme.

Šogad kampaņa “Mana jūra” tika atklāta jau devīto reizi. Tās laikā notika Baltijas jūru piesārņojošo atkritumu monitorings. Kampaņa notika no 15. jūlija līdz 14. augustam. Arī šogad aicināti piedalīties cilvēki, kas nebaidās iepazīt Latvijas piejūras skarbumu un skaistumu, atklāt atkritumu problēmas piekrastē un pavadīt savu brīvo laiku, katru dienu mērojot vairāku kilometru gājienu.

Kampaņas mērķis ir apvienot Latvijas sabiedrību – iedzīvotājus, pašvaldības, uzņēmējus – kopīgiem centieniem aizsargāt piekrasti un Baltijas jūru. Katru gadu pēc kampaņas un arī tās laikā tiek publiskoti dati par jūru piesārņojošo atkritumu situāciju Latvijas piekrastē.

2 komentāri