“Mana dzīve ir ceļš un ceļojums!” Latvijā ieradies slavens pasaules apceļotājs un TV šovu zvaigzne

0 Komentāru

Latvijā ieradies pasaules apceļotājs, dēkainis un televīzijas šovu zvaigzne no Brazīlijas Marselo Gervasio Silva. Pirms 9 gadiem viņš sācis apceļot pasauli, izmantojot paša uzbūvētu pagarinātu skrituļdēli jeb longbordu, tādējādi mērojot tūkstošiem kilometru. Katra viņa dzīves diena ir piedzīvojums.

Marselo Gervasio Silva: ”Es esmu laimīgs! Es mīlu savu dzīvi! Es negribētu neko mainīt. Man nav jāmaksā īre vai rēķini, visas manas mantas varu salikt uz sava longborda. Esmu brīvs cilvēks. Man nav ne sievas, ne bērnu. Taču es mīlu šo dzīvi un cilvēkus, ko sastopu savā ceļā!”

Foto: LNT

Marselo ceļojumi sākās 2009. gadā, kad pēc nopietnas slimības mūžībā devās viņa tēvs. Vairākas dienas pirms viņa nāves, viņš tēvam apsolījis apceļot pasauli par godu viņa piemiņai. Marselo to vēlējies, jo daudzās mūsdienu Brazīlijas ģimenēs bērni savus vecākus neciena. Ikdienišķi esot gadījumi, kad bērni pat nogalinot savus vecākus, lai ātrāk mantotu īpašumus vai ko citu. Nereti bērni pret vecākiem arī izturoties vardarbīgi un pazemo vecākus cilvēkus. Tādēļ Marselo savos ceļojumos vēlējās pievērst uzmanību cieņai pret vecākiem un viņu godināšanai.

Savā pirmajā ceļojumā Marselo ar longbordu šķērsoja Brazīliju 2000 kilometru garumā.

”Kad es atgriezos savā pilsētā Kopakabanā es domāju, ka mans ceļojums ir beidzies. Bet mani draugi vaicāja, ko es darīšu tālāk. Es palūkojos uz kalniem un nodomāju – tur ir viens ceļš, kas ved uz Čīli. Es došos ceļojumā uz turieni. Pēc tam atgriezos mājās un sapratu, ka pasaule ir ļoti maza!”

Ikdienā Marselo mēro 50-100 kilometrus atkarībā no laikapstākļiem un vēja virziena. Ja vējš ir labvēlīgs braukt esot vieglāk un jāatsperas mazāk reižu. Tā varot ceļot sešas līdz astoņas stundas dienā. Tā kā Marselo pats nosaka sava ceļojuma turpmākos galamērķus un gaitu, nekas neliedz viņam patīkamās vietās aizkavēties ilgāk. Tā, piemēram, Latvijā viņš pavadījis jau vairākas dienas un pārliecinājies par vietējo iedzīvotāju viesmīlību un draudzīgo attieksmi.

”Man sekoja kāda policijas mašīna. Viņi mani apturēja, lai pārbaudītu dokumentus. Kad pateicu, ka dodos uz Rīgu, policists man piedāvāja palikt pie viņa mājās, viesmīlīgi uzņēma, pabaroja. Jūsu cilvēki ir ļoti draudzīgi.”

Gan Latvijā, gan citās valstīs Marselo dāvināta arī nauda, pārtika, piedāvātas naktsmājas un palīdzība. Tomēr ceļā nācies sastapties arī ar neparedzētām grūtībām un bīstamībām. Marselo ceļojis arī pa kara zonām un sastapies gan ar karavīriem, gan cilšu vadoņiem, gan ekstrēmistiem, gan rasistiem un citām bīstamām personām. Viņš atzīst, ka vismaz sešas reizes nonācis dzīvībai bīstamās situācijās, tomēr ikreiz izsprucis cauri sveikā sava optimisma, dzīvesprieka un draudzīgās attieksmes dēļ.

”Man ir ļoti viegli atrast kopīgu valodu ar sliktiem cilvēkiem. Jo es nebaidos. Dažādās valstīs bandīti uz ceļiem apstādina un aplaupa kravas automašīnas. Kad viņi sastop mani, viņi ir ārkārtīgi pārsteigti par manu longbordu un smejas.”

Milzu slavu un popularitāti Brazīlijā Marselo atnesis viņa TV šovs, kurā redzami viņa piedzīvojumi. Ceļotājs sevi salīdzina ar 80. gadu TV seriāla zvaigzni Makgaiveru, kurš viegli varēja uzmeistarot dažādas praktiskas lietas. Tāpat arī Marselo uz ceļa dažkārt nākas labot savu braucamrīku. Tas gan esot ļoti izturīgs. Riteņi neesot jāmaina vispār, savukārt ar apaviem ir daudz grūtāk. Deviņu gadu laikā nomainīti jau 38 apavu pāri.

Pēc dažām dienām Marselo dosies un Lietuvu, bet pēc tam turpinās ceļojumu pa citām Eiropas valstīm, to noslēdzot Spānijā un Portugālē. Kad pasaules apceļošana būs pabeigta, Marselo iesniegs pieteikumu arī Ginesa pasaules rekordam. Pēc tam viņš plāno rakstīt savu grāmatu un doties vēl vienā ceļojumā pa vienu no garākajām upēm pasaulē – Amazoni.
0 Komentāru