Komentāri

Tikko savākta nauda Dāvja Januša ārstēšanai, un atkal – klāt kārtējā ziedojumu akcija smagi slimiem bērniem. Šāda prakse rāda, kas slimo bērnu veselība nav Latvijas valsts prioritāte. ” Man ir skarba dzīves pieredze, secinājums ir ļoti vienkāršs, jo kritiskāks ir slimnieka stāvoklis, jo ciniskāka ir valsts attieksme pret šo cilvēku. Es zinu, cik tas ir diskriminējoši, jo slimo bērnu aprūpe ir pieejama tikai Rīgā. [..] Mediķi brauc pie mums, bet viņi vāc ziedojumus degvielai,” tā šovakar LNT raidījumā Dombura studija, komentējot šā brīža situāciju, norādīja smagi slima bērna mamma, ziedojumu saņēmēja, Inese Belicka.

Raidījuma gaitā vairākkārt tika akcentēts tas, ka Latvijā veselības aprūpe ir diskriminēta. Smagi slimajiem bērniem ārsti pieejami tikai Rīgā. Aktuāls jautājums, kāpēc tā, un ko darīt tiem vecākiem, kuri dzīvo ārpus Rīgas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Vecākam jāzvana ārstam, ja slimam bērnam izkrīt kāds orgāns, tie nav šausmu stāsti, tā ir ikdiena,” raidījuma gaitā atzina Inese Belicka.

Labklājības ministrs Uldis Augulis raidījuma gaitā solījās noskaidrot, kāpēc šāda situācija ir radusies.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl