“Mamma, es Tevi mīlu!” Pateicoties ziedotājiem, smaidīgais Mihails nesen ir pateicis mammas ilgi gaidīto frāzi

Pievienot komentāru
“Mamma, es Tevi mīlu!” Pateicoties ziedotājiem, smaidīgais Mihails nesen ir pateicis mammas ilgi gaidīto frāzi

Mihailam ir seši gadi. Viņš ir ļoti gaidīts bērniņš, jo mamma astoņus gadus lūdza Dievu, lai dāvā viņai iespēju kļūt par mammu. Trīs gadu vecumā tika pamanīts, ka dēliņš neuzvedas tipiski tam, kā uzvedas viņa vienaudži. Viņš neskatījās acīs, nekontaktējās ar citiem cilvēkiem, varēja atkārtot vairākas reizes vienu un to pašu vārdu, sākt raudāt vai smieties bez acīmredzama iemesla.

Pēc šādiem novērojumiem medicīniskā komisija noteica autiska spektra traucējumus. Pirmajā brīdī bija šoks, asaras un jautājums, ko darīt tālāk…

No četru gadu vecuma, pateicoties ziedotājiem, Bērnu slimnīcas fonds atbalsta Mihaila ABA terapijas un logopēda nodarbības.

“Kopš sākta ir ABA terapija, Mihails ir apguvis daudzas svarīgas iemaņas. Iemācījies mierīgi gaidīt, piemēram, sēžot rindā pie ārsta (ir pat gadījies gaidīt līdz pusotrai stundai), šobrīd jau prot laipni palūgt, ja ko vēlas,” tā par dēla progresu stāsta Mihaila mamma.

Iepērkoties lielveikalā, Mihailam patīk stumt ratus un, ja ceļa priekšā kāds stāv, Mihails nekliedz, bet laipni palūdz paiet maliņā. Arī pats jau cenšas pats iepirkties.

Arī vārdu krājums diezgan strauji progresē un tiek pielietots, izsakot vēlmes, lūgumus, cenšoties komunicēt.

“Un Mihailam ļoti gribas komunicēt, viņš var pienākt pie jebkura un sasveicināties, tikai žēl, ka cilvēki ir diezgan drūmi un bieži vien nesveicina pretim. Mihails ir iemācījies dažādas profesijas un jau ir nolēmis, ka, kad izaugs, būs autobusa vadītājs. Sāk arī interesēties par sižetu, lomu spēli, patīk spēlēt pārdevējos un arī pavāros. Mihails ir palicis mierīgāks un nekreņķējoties spēj izdarīt izvēli starp vairākiem našķiem, ko paņem veikalā – agrāk būtu jāņem pilns grozs,” stāsta Mihaila mamma.

Mihailam beidzot parādījušies arī draugi. ” Viņam loti patīk spēlēt bumbu, ko nesen tik iemācījies pareizi ķert un mest. Un tagad var spēlēt ar kādu kopā- tas viņam sagādā vislielāko prieku. Nesen arī pateica tik ilgi gaidītu frāzi – mamma, es tevi mīlu!, piežmiedzis actiņas, sakautrējies, bet pateica,” stāsta Mihaila mamma un turpina: “Es apzinos ka savas īpatnības mums paliks uz visu mūžu. Taču, pateicoties Bērnu slimnīcas fondam, mums izdodas mērķtiecīgi minimalizēt šīs īpatnības. Un apskatoties uz dēlu pirms terapijas un tagad, es redzu reālas izmaiņas uz labāko pusi, kas, protams, dod cerību, varbūt ne autobusa vadītājs, bet cītīgs strādnieks noteikti būs!”

Šobrīd Bērnu slimnīcas fonds atbalsta ABA terapijas un logopēda nodarbības 73 bērniem ar Autiska spektra traucējumiem. Pateicoties “Labestības dienām” un ziedotājiem, daļai bērnu fonds varēs šo atbalstu sniegt līdz pat gada beigām. 18 bērni ar autiska spektra traucējumiem palīdzību gaida šī gada akcijas ietvaros. Bērnu slimnīcas fonds izsaka patiesu prieku, ka visu šo gadu laikā nav bijis jāatsaka palīdzība dēļ finanšu nepietiekamības. Un tas viss pateicoties ziedotājiem.

ogad labdarības akcija ”Labestības diena” norisinās jau trīspadsmito reizi un aicina līdzcilvēkus ziedot vērtīgajam – palīdzēt smagi slimiem bērniem dzīvot pilnvērtīgu un laimīgu dzīvi. Šogad palīdzēsim 51 bērnam, kuru atbalstam kopā nepieciešami 123 640 eiro. Ziedot akcijai var, zvanot pa tālruni 90006486 (maksa par vienu zvanu – 1,42 eiro), ”Rimi” veikalu ziedojumu kastītēs un portālā “labestibasdiena.lv” un “bsf.lv“.