“Māmiņas un tēta acuraugs…” “Labestības dienas” vēstneses Veronikas stāsts

Pievienot komentāru

Gaidot “Labestības dienu”, kas norisināsies jau šajā svētdienā, LNT Ziņu dienests turpina stāstus par tās vēstnešiem jeb bērniem, kuri vēlas un var kļūt veselāki nekā pašlaik, taču tam ir nepieciešams atbalsts, kuru var sniegt līdzcilvēki.

Veronikai ir tikai divi gadi. Viņa ir smaidīga, gudra un dzīvespriecīga meitene. Māmiņas un tēta acuraugs.

Kad Veronikai bija tikai seši mēneši, viņai atklāja smagu ģenētisku saslimšanu – spinālā muskuļu atrofija un kustību traucējumi.

Vladimirs
Veronikas tētis

Mēs ļoti ilgi gaidījām bērnu. Piedzima, it kā viss kārtībā…, un sešos mēnešos viņa maz kustējās, bet tad sākām vadāt pie ārstiem. Ārsti teica, ka aptuveni četros gados var nepalikt bērna. Ar šādiem bērniem praktiski viss notiek vienādi, viņi kļūst vājāki, tik vāji, ka vairs nespēj elpot, un viņu dzīve izbeidzas.

Veronikas ķermenis ir ļengans un bezspēcīgs.

Vladimirs
Veronikas tētis

Viņa nerāpo, viņa nestaigā, viņa grūti sēž. Piemēram, ja viņai nav atbalsta, viņa ilgi nevar sēdēt, nokrīt un nevar arī piecelties.

Lai meitenītes veselības stāvoklis uzlabotos, viņai nepieciešamas speciālas ortozes un fizioterapijas.

Vladimirs
Veronikas tētis

Palīdzēt jau gribas visiem. Mēs saprotam, ka viņa izaugs par pilnvērtīgu cilvēku, esam gatavi izdarīt visu un vēl vairāk. Gribas, lai viņa izmācās, lai pati izvēlas par ko. Mēģināsim, lai viņa izaug priecīga. Viss. Mēs esam ļoti pateicīgi, ka ir cilvēki, kuri ziedo. Jebkurš no mums var būt tādā situācijā, bet tas ir mums ļoti vajadzīgs, jo bez tā mēs laikam neizdzīvosim.

Ikvienam, kurš vēlas palīdzēt mazajai Veronikai, LNT kanālā ir iespēja sekot līdzi notikumiem “Labestības dienas” zvanu centrā. Tur ziedotājus ik vakaru uzklausa Latvijā populāri un iemīļoti cilvēki. Savukārt lielo “Labestības dienas” koncertu, kur uzstāsies labākie Latvijas izpildītāji, LNT tiešraidē varēs skatīties jau šo svētdien, 27. maijā, plkst. 21.05  – uzreiz pēc “LNT Ziņu Top 10”.

Šogad LNT un sadarbības partneru – ”Rimi” un Bērnu slimnīcas fonda – sirsnīgajā akcijā līdzcilvēki tiek aicināti ziedot akcijas vēstnešiem – Agnijai, Robertam, Veronikai, brāļiem Kristoferam un Emīlam, – un vēl 14 bērniem visā Latvijā, kuriem nepieciešamais atbalsts nav valsts apmaksāts.

Ziedo ”Rimi” un ”Supernetto” veikalos, ”www.bsf.lv”, kā arī zvanot pa tālruni 90006486 (maksa par zvanu ir 1,42 euro).