Mamikins un Grigule iekārto viens otra ģimenes locekļus apmaksātā EP praksē

3 komentāri

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti Iveta Grigule (ZZS) un Andrejs Mamikins (S) apmaksātā praksē Eiropas Parlamentā (EP) iekārtojoši viens otra ģimenes locekļus.

Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra “Re:Baltica” vadītāja Sanita Jemberga norāda, ka pie Mamikina par praktikanti strādā Grigules meita Anete, savukārt pie Grigules stažējas Mamikina dzīvesbiedre Natālija.

Sarunā ar LNT Ziņām Jemberga norāda, ka Mamikins un Grigule “apgājuši šo aizliegumu, un ļoti kreatīvā veidā – pieņemot nevis katrs savus radiniekus, bet viens otra radiniekus”.

Sanita Jemberga, Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra “Re:Baltica” vadītāja

Manuprāt, problemātiski ir divi jautājumi. Pirmais ir tas, ko es saucu par “šofera dēla” sindromu no Šlesera laikiem – cilvēks tiek paņemts darbā tikai tādēļ, ka viņš ir kāda radinieks. Nezinot, vai viņš ir piemērotākais, vai viņš ir labākais. Otra problēma ir klasisks ”siles” sindroms. Mēs ievēlam deputātu, nevis viņa ģimenes locekļus. Un šajā gadījumā, kas ir vēl skumjāk, Eiropas Parlamenta deputātam nav jāsūdzas par iztikšanu. Ar 6 tūkstošiem eiro “uz rokas” nav pārāk grūti pabarot savu ģimeni. Bet tā sajūta laikam ir tāda: “Ja ir iespēja, kāpēc nepaņemt vēl drusciņ? Un, ja tas nav pret likumu, bet tikai likuma garu, tad es to varu darīt.” Man tas liekas nepareizi, nepieņemami, bet jautājums, kā tas liekas viņu vēlētājiem.”

“Mamikinu man noķert izdevās, un, lai cik nepatīkami tas bija, vismaz uz sevis pieņemto praktikanti, viņš atbildēja uz jautājumiem. Attiecībā uz savu dzīvesbiedri viņš neatbildēja. Grigules kundze ir cits gadījums. Viņa pašlaik kļūst par mītisku tēlu, kuru mēs varam apskatīt apsveikuma kartītēs savās pastkastēs, bet kurš vienkārši ir neatrodams un viņam nevar uzdot nekādus jautājumus. Tas ir kā sarunāties ar plakātu. Pirmkārt, tā ir necieņa pret vēlētāju. Vēlētājs ne ZZS, ne “Saskaņā”, es domāju, nav ārkārtīgi bagāts – vidusmēra vēlētājs. Bet otrs – tā ir necieņa pret žurnālistiku, kas kļūst aizvien izteiktāka kā parādība, ar domu: “Es varu darīt jebko, neko nepaskaidrot, un pēc tam salikt sociālajos tīklos bildītes ar to kā es braucu uz Uzbekistānu ēst plovu.” Tas ir abu šo cilvēku gadījums,” uzskata Jemberga.

TOP komentāri

  • IVARS
  • ivars
    0 0 0

    ivars

    tur tajos parlamentos vieni dranki ieveleti, visur savilkusi savus radus, draugus un barojas no nodoklu naudu,jaasaak atsaut
  • Arķoms

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl