Mamedovs draud ar briesmām iedzīvotāju veselībai

Komentāri

Sākot ar maiju, iedzīvotāju veselība būs briesmās. Ar šādiem un līdzīgiem draudiem klajā nāk vērtīgā automašīnu nomas līguma zaudētāji, Mamedova sanitārā autobāze. Veselības ministrija turpretī atbild, ka spēs palīdzību sniegt ar savām, vecajām un saremontētajām automašīnām. Tomēr riski pastāv arī šajā iecerē.

Viena no vairāk nekā 100 Adigjozalam Mamedovam piederošajām ātrās palīdzības automašīnām ir noskrējusi 470 tūkstoš kilometru, tā tagad tiek gatavota tehniskajai apskatei. Taču kāds būs tās liktenis jau pēc divarpus mēnešiem, to nezina arī pats Mamedovs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņam no rokām izslīdējis vērtīgais līgums, kas 18 gadu garumā ļāva pelnīt, valstij iznomājot savu autoparku. Jaunā veselības ministra Gunta Belēviča stingrā apņemšanās bija panākt, ka ministrija atsakās no Rīgas sanitārās autobāzes, tā vietā pamazām pakalpojumu pārņemot savā paspārnē.

Līgums beidzas 29. aprīlī. Laika ir maz, un tas ļauj darījumu zaudējušajiem izteikt visdrūmākās prognozes.

Valsts nepalika atbildi parādā – no viedokļa automašīnu noma veidojusi pārmaksu, turklāt Mamedovs pārkāpis līguma nosacījumus, piemēram, braucot ar automašīnām, kas vecākas par 7 gadiem. 

Tomēr arī ministrijas plānam ir vājās vietas.

Tā kā naudas jaunu automašīnu pirkšanai nepietiek, bet finanšu līzings nav atļauts, nekas neatliek, kā apzināt neatliekamās palīdzības dienesta rīcībā jau esošās automašīnas – arī tādas, kas 2–3 gadus stāvējušas pie sētas, nav tikušas remontētas un lietotas. Tādas pa visu Latviju atrastas ap 40–50. Šobrīd tās apskata, lai līdz aprīlim saprastu, kuras vispār vērts remontēt, un cik tas maksās.

Nākamo gadu palīdzības dienests staigās pa plānu ledu – aprēķināts, ka valstī ikdienā jābūt 60 mašīnu lielai rezervei gadījumiem, ja kāda avarē vai jālabo. Atsakoties no Mamedova autoparka, šī rezerve būs izsmelta līdz 20 automašīnām. Ploriņš gan mierina, ka bez palīdzības cilvēki tāpēc nepaliks.

Pretrunās abas puses nonāk, kad sāk rēķināt. Ministrija apgalvo, ka, ieviešot savu autoparku, 7 gadu laikā ietaupīs 7,3 miljonus, Mamedovs – tieši pretēji, ka valsts būtu ietaupījusi 4,8, ja paliktu pie viņa piedāvājuma.

Mamedova dēls stāsta, ka vēl nav izlēmuši, ko darīt ar autoparku, – tam jāmeklē pircēji. Šoferi savukārt jau prasās darbā neatliekamās palīdzības dienestā, un tas, par spīti grūtībām, apgalvo, ka 29. aprīlī nekas ārkārtējs nenotiks.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl