Komentāri

Raimonds Staprāns – gleznotājs un dramaturgs – savas 90. dzimšanas dienas priekšvakarā šoruden atkal bija Rīgā.

No viņa mājām ASV, Sanfrancisko, tika atvesti jaunākie darbi izstādei Piecas gleznas, kas apskatāma Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā. Mākslinieks vērtē, ka šī ir ja ne labākā viņa izstāde, tad viena no labākajām – noteikti.

Staprāns dzimis Rīgā 1926.gadā, bet Otrā pasaules kara beigās kopā ar ģimeni devies trimdā. Kopš 1947.gada viņš ir apmeties ASV. Kaut arī Latvijā viņš pavadījis tikai pirmos skolas gadus, ir notikumi, kurus viņš atceras īpaši spilgti.

No mātes mantojis interesi par mākslu, no tēva par politiku, viņš intervijā stāsta ne tikai par to, kā top viņa darbi, kāpēc viņš tos arvien uzlabo, bet arī savas domas par ASV prezidenta amata kandidātiem un lielvalsts spēju pārdzīvot ievēlēto kandidātu.

VIDEO: pilna 900 sekunžu intervija ar mākslinieku

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl