Mākslinieks no Latvijas radījis grafisko identitāti vienam no Eiropas kodolpētniecības centra projektiem

0 Komentāru

Latvijas mākslinieks Jānis Zālītis radījis grafisko identitāti, tai skaitā arī logo, vienam no Eiropas kodolpētniecības centra projektiem. Latvija 3.augustā kļūs par pilnvērtīgu centra dalībvalsti, stāsta TV3 raidījums ”900 sekundes”.

Jau vairāki Latvijas uzņēmēji parakstījuši sadarbības līgumus ar šo starptautisko zinātnisko organizāciju un arī sākuši pasūtījumu izpildi.

Grafiskais dizainers Jānis Zālītis skaidro viņa izveidoto ”I-fast” projekta vizuālo identitāti. CERN projektu vada Rīgas tehniskā universitāte. Hadrona paātrinātājs pats par sevi ir liels aplis, tā forma izmantota projekta logo, Jānis izvēlējās visai spilgtās krāsas, to visu viņš apvienoja un vairākkārt mainot un saskaņojot visbeidzot nonāca pie gala varianta.

”Tādam projektam taisīt logotipu ir diezgan liels izaicinājums un jāskatās kādā abstrakcijā vairāk jārunā par, ne tik daudz par vizuāliem kodiem, kas ir pirmais, kas nāk prātā, bet jārunā emocijās vairāk. Es jautāju CERN pārstāvjiem, lai izstāsta projekta būtību, un viņi teica, ka tā ir jaunu apvāršņu meklēšana, atklāšana, un, tad es to visu mēģināju salikt kopā,” skaidro radošās apvienības ”Colortime” grafiskais dizainers Jānis Zālītis.

Jāņa Zālīša sadarbība ar CERN pārstāvjiem vēl turpināsies. Paredzams, ka Latvijas dizainera idejas būs nepieciešamas vēl vismaz diviem projektiem. Šī sadarbība un vēl vairākas citas ir kļuvušas iespējamas, jo Latvija kļūs par pilnvērtīgu CERN dalībvalsti.

RTU zinātņu doktors Toms Torims ir Latvijas pārstāvis Eiropas kodolpētniecības centrā Šveicē. Latvijas pārstāvis norāda, ka centrā darbojas daudzas valstis, to universitātes, zinātnieki un uzņēmumi. Mūsu zinātniekiem tas pieejams bijis jau kādu laiku, tagad arī Latvijas uzņēmēji var piedalīties vērienīgajos projektos: ”Nupat, pāris dienas atpakaļ mēs parakstījām līgumu vēl vienam uzņēmumam Latvijā, tā jau ir tehnoloģija. Vienam no lielākajiem CERN detektoriem, Latvijā izgatavos dzesēšanas iekārtas prototipu. Tas pagaidām būs prototips, kas tiks pārbaudīts.”

Vēl viena Latvijas kompānija veiks īpašas precizitātes betonēšanu CERN vajadzībām. Premjerministrs Krišjānis Kariņš aprīlī parakstīja līgumu ar centra ģenerāldirektori, taču oficiālais datums, kad Latvija pievienosies kodolpētniecības centram, būs 3. augusts.

0 Komentāru