Komentāri

Mākslas un mūzikas skolu pedagogiem atalgojums līdz šim tika rasts Kultūras ministrijas budžetā. Ministrija norāda, ka tai nav līdzekļu, lai līdzīgi kā citiem pedagogiem no 1.septembra algas celtu arī šo skolu skolotājiem. Līdz ar to – kamēr citiem atalgojums pieaugs, viņiem paliks līdzšinējais.

Pāvula Jurjāna mūzikas skolas audzēkņi gatavojas eksāmeniem. Mūzika šeit pedagogiem ir dzīvesveids un viņi bieži vien nemaz skaļi nav
Tomēr skolotājs Māris Vēriņš ir pārliecināts, ka par katru darbu ir jāsaņem pienācīgs atalgojums un pašreizējais jaunos profesionāļus uz skolu nevilina.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr daudz bažīgāks ir Pāvula Jurjāna mūzikas skolas direktors Viesturs Mežgailis. Viņš neizslēdz, ka kāds no skolas pedagogiem pēc 1.septembra varētu dot priekšroku darbam vispārējā izglītības skolā, jo tur samaksa par zemāko likmi pieaugs līdz 680 eiro, bet te paliks vecā – 420 eiro.

Arī Kultūras ministrijā LNT Ziņām norādīja, ka pedagogiem atalgojums ir jānosaka pēc vienotiem principiem un kultūrizglītības nozares skolās strādājošos pedagogus nedrīkst nostādīt sliktākos apstākļos. Tomēr tam nepieciešamie nepilni četri miljoni eiro nozares iekšienē neesot atrodami.

Kultūras ministrijas paspārnē ir 14 kultūrizglītības skolas un divas pašvaldību skolas, kurām ministrija ir dibinātāja. Skolēnu skaits tajās – pretēji demogrāfijas rādītājiem – turpina pieaugt.

Foto

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl