Mākslas un mūzikas skolu audzēkņi saņems lielākas stipendijas

2 komentāri
Mākslas un mūzikas skolu audzēkņi saņems lielākas stipendijas
Ieva Čīka / LETA

Mācību gada sākumā labas ziņas saņēmuši mūzikas un mākslas vidusskolu audzēkņi. Valdība piešķīrusi papildus finansējumu stipendiju paaugstināšanai.

Iecerēts, ka jau sākot ar janvāri, Kultūras ministrijas pārraudzīto skolu centīgākie audzēkņi saņems aptuveni tikpat lielas stipendijas, cik Izglītības ministrijas pārziņā esošajās arodskolās.

Patlaban Izglītības ministrijas dibinātajās arodskolās maksimālais stipendijas apmērs var sasniegt 150 eiro, kamēr Kultūras ministrijas mākslas un mūzikas vidusskolās bērni par teicamām un labām sekmēm saņem ap 50 eiro. Skolēni jau vairākus gadus prasīja novērst šo netaisnību.

Kultūras ministrija stipendiju palielināšanai naudu savā budžetā neatrada, neveiksmīgi beidzās arī sarunas par finansējuma piešķiršanu no Izglītības ministrija maka. Problēmas risināšanā iesaistījās Tiesībsarga birojs, prasot paskaidrojumus Kultūras ministrijā. Arī Finanšu ministre to nosauca par nepieņemamu situāciju.

Pozitīvs pavērsiens stipendiju jautājumā valdībā notika valsts budžeta veidošanas noslēdzošajā fāzē. Kultūras ministrijas prioritātēm Ministru kabinets piešķīra papildus 4,2 miljonus eiro. Vairāk nekā pusmiljons no šīs summas tiks stipendiju paaugstināšanai mākslas un mūzikas vidusskolās.

2 komentāri