Mākslas un mūzikas skolu audzēkņi saņems lielākas stipendijas

2 komentāri

Mācību gada sākumā labas ziņas saņēmuši mūzikas un mākslas vidusskolu audzēkņi. Valdība piešķīrusi papildus finansējumu stipendiju paaugstināšanai.

Iecerēts, ka jau sākot ar janvāri, Kultūras ministrijas pārraudzīto skolu centīgākie audzēkņi saņems aptuveni tikpat lielas stipendijas, cik Izglītības ministrijas pārziņā esošajās arodskolās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Patlaban Izglītības ministrijas dibinātajās arodskolās maksimālais stipendijas apmērs var sasniegt 150 eiro, kamēr Kultūras ministrijas mākslas un mūzikas vidusskolās bērni par teicamām un labām sekmēm saņem ap 50 eiro. Skolēni jau vairākus gadus prasīja novērst šo netaisnību.

Kultūras ministrija stipendiju palielināšanai naudu savā budžetā neatrada, neveiksmīgi beidzās arī sarunas par finansējuma piešķiršanu no Izglītības ministrija maka. Problēmas risināšanā iesaistījās Tiesībsarga birojs, prasot paskaidrojumus Kultūras ministrijā. Arī Finanšu ministre to nosauca par nepieņemamu situāciju.

Pozitīvs pavērsiens stipendiju jautājumā valdībā notika valsts budžeta veidošanas noslēdzošajā fāzē. Kultūras ministrijas prioritātēm Ministru kabinets piešķīra papildus 4,2 miljonus eiro. Vairāk nekā pusmiljons no šīs summas tiks stipendiju paaugstināšanai mākslas un mūzikas vidusskolās.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl