Mākslas muzejs pēc remonta atgūst savu agrāko spozmi. Apmeklētājus gaida pārsteigumi!

Pievienot komentāru
Mākslas muzejs pēc remonta atgūst savu agrāko spozmi. Apmeklētājus gaida pārsteigumi!
Foto: F64

Vēsturiska ēka jaunā izpildījumā. Šādi Nacionālās mākslas muzeja darbinieki raksturo vēsturiskā muzeja nama rekonstrukciju. Tā atjaunošana ilga divarpus gadus un izmaksāja gandrīz 30 miljonus eiro. Greznais nams ne tikai atguvis seno laiku spozmi, bet arī kļuvis mūsdienu laikmetam piemērotāks.

Pirms 110 gadiem celtā ēka ir Baltijā pirmais nams, ka būvēts īpaši muzeja vajadzībām. Pēc rekonstrukcijas tas ieguvis jaunu elpu – senais saplūdis ar laikmetīgo.

Restauratori veikuši smalku darbu, atjaunojot sienu krāsojumus, telpu greznojumus un grīdas. Savukārt pats muzejs kļuvis ne tikai greznāks un spodrāks, bet arī pieejamāks. Piemēram, būs pieejama līdz šim plašākai publikai slēgtā bibliotēka.

Krišjāņa Valdemāra ielas nams ir mājvieta tikai nacionālajai mākslai. Pastāvīgā ekspozīcija būs līdzīga kā iepriekš, bet mainīsies izkārtojums. Klāt nāks arī 20.gadsimta otrās puses mākslas darbi. Vēl viens jauninājums ir iespēja uzkāpt muzeja pašā augstākajā punktā – bēniņos. Bēniņu un kupola telpas apmeklētājiem atvērtas pirmo reizi. Tās kalpos kā jaunas izstāžu zāles.

Papildinājums ir jumta terases – mākslas baudītāji varēs paskatīties uz Rīgas panorāmu no vēl neredzēta skatu punkta. Cita pasaule paveras arī pazemē. Šeit mājvietu radis muzeja krājums, kas iepriekš bija samilzusi problēma.

Pagaidām vēl grandiozajā ēkā turpinās remontdarbi, bet apmeklētājiem būs dota reta iespēja aplūkot padarīto – muzejs būs pieejams uz trim atvērto durvju dienām. Priekšā gaidāms vēl kāds īpašs pasākums – sevišķā kārtībā ekspozīcijā atgriezīsies arī slavenā Teodora Zaļkalna Cūka.

Foto:

Skaties video!