Mākslas akadēmijas studenti Rīgas pilsētvidē izstāda diplomdarbus

0 Komentāru

Mēdz teikt, ka labs dizains ir nemanāms, un tomēr Latvijas Mākslas akadēmija (LMA) piedāvā pamanīt studentu dizaina projektus Rīgas pilsētvidē – tās bakalaura un maģistra programmu studentu diplomdarbus šogad var ieraudzīt Rīgas centra skatlogos, vēsta “900 sekundes”.

“900 sekundes” viesojas Berga bazārā, kur ir apskatāmi jauno modes dizaineru Mākslas akadēmijas diplomandu – gan bakalaura, gan maģistra – tērpi.

Šis gads Modes nodaļas bakalaura un maģistrantūras programmas studentiem ir citādāks, stāsta Mākslas akadēmijas absolvente Adele Norvele. Parasti jūnija sākumā notika modes skates, bet ierobežojumu dēļ šis pasākums nenotiek. Arī audumus diplomdarbiem pavasarī nebija iespējams nopirkt.

Adele Norvele, LMA Modes nodaļas bakalaura programmas absolvente

“Tev nav iespējas visu iztaustīt. Māksliniekiem ir tik svarīgi sajust materiālu. Kā tas plūst un veidot drapējumu no tā. Tas bija viens no sarežģītākajiem variantiem.”

Ejot pa pilsētu, var pamanīt vairākus Mākslas akadēmijas absolventu diplomdarbus. Piemēram, Kr. Barona ielā 31 ir vizuālie stāsti par pašiem dizaineriem, agresiju skolā, autortiesībām. Bet ideja diplomdarbus izstādīt skatlogos sākās ar pielāgošanos pandēmijai.

Maija Rozenfelde, LMA Dizaina nodaļas vadītāja

“Sapratām, ka tas ir tas, pēc kā cilvēki ir noilgojušies: ka mēs nākam kopā, ka esam atvērti, esam redzami, jo izolācija, kādā esam bijuši, ir ļoti ietekmējusi. Dizaineriem noteikti jābūt tiem, kuri nāk pie cilvēkiem, nāk ārā ielās. Tas arī bija galvenais mērķis.”

Taču daļai diplomdarbu paveicies vēl vairāk – Vides mākslas studentu darbi eksponēti bijušajās Bioloģijas fakultātes telpās. Viens no tiem piedāvā ielūkoties Tārgales vēstniecībā – informācijas birojā, suvenīru veikaliņā. Apspēlēta nozīme par nomaļu nozīmību, jo Tārgale atrodas Ventspils novadā un tā mazliet ir noslēpta teritorija.

Šis objekts tika veidots kā kopienas mākslas darbs, stāsta šā diplomdarba autore Linda Vilka. Īpašā sienā ir pašas Lindas bērnības diplomi un pateicības raksti. Viņai nebija žēl tos izmantot savā mākslas objektā.

Linda Vilka, LMA Vides mākslas katedras maģistrantūras programmas absolvente

“Esmu pati no Tārgales, un šī ir personiskā kārta. Mans veids, kā ielieku sevi šajā vidē, izmantojot pamatskolas diplomus.”

Lindas un citu akadēmijas absolventu diplomdarbus varēs aplūkot līdz 10. jūlijam.

0 Komentāru