13 komentāri

Šodien tika rīkota izsole Mālpilī esošai zemnieku saimniecības Bērzi mantai. Vēl pirms dažiem gadiem to slavēja kā vienu no lielākajām un modernākajām Pierīgas piensaimniecībām, taču piena krīzes iespaidā tā nonāca finanšu grūtībās. Fermas saimniekam tas bijis smags trieciens, tomēr lielākie satricinājumi sekojuši pēc tam, kad saimniecību savā pārziņā pārņēmusi maksātnespējas administratore. Bērzu īpašnieks uzskata – viņš tīšuprāt izputināts un saimniecību pārdod par neadekvāti zemu cenu.

Saimniecības Bērzi nedienas sākās piena krīzes dēļ. Ilgstoši strādājot zem pašizmaksas, situācija samilza tik ļoti, ka tās saimnieks vairs nespēja veikt norēķinus ar banku par ņemto aizdevumu. Banka uzstāja, ka jāpiesaista investors, taču tāds neuzradās. Tā vietā sākās maksātnespēja un kopš jūlija saimniecību pārvalda administratore Baiba Abzalona. Viņa nolīgusi cilvēkus, kuri apsargā fermu un iekšā nevienu nelaiž. Ar sašutumu un zināmu bezspēcību notiekošajā nākas noraudzīties saimniecības bijušajam vadītājam Jānim Strautniekam. Viņam kopš vasaras ir aizliegts veikt darbus fermās, bet, tā kā viņš dzīvo tepat blakus, redz, kas pa šo laiku te noticis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņaprāt, īpašums ticis izsaimniekots: ”Man ir nācies konstatēt, ka administratore ir pazaudējusi kādus 70 tūkstošus eiro, ko nevar atrast un saprast, kur tie ir palikuši. Arī visas tās saimniekošanas rezultātā ir par kādiem simts liellopiem kļuvis mazāk.”

Foto

Jāpiebilst, ka par sliktajiem apstākļiem, kādos tiek turēti lopi, raidījums Bez Tabu vēstīja vēl pirms mēneša. Govis tika turētas pusbadā. Šodien apsargi TV3 Ziņām ļāva vien pa gabalu ielūkoties, kas notiek fermā. No 230, palikušas vien 150 govis. Kāds darbinieks teic, – daļa lopu aizsūtīti brāķēšanai, jo ilgstošā laika periodā bijuši novājināti. Neesot pietikusi barība.

Tomēr saimnieks Jānis ar prieku secina, ka vismaz pašreiz palikušajām govīm ir barība un tiekot izvesti kūtsmēsli.

Jānis lūdzis tiesisko aizsardzību. Viņš bija pārliecināts, ka nākotnē – kad situācija piena nozarē uzlabosies – saimniecība atkal varētu strādāt ar peļņu. Taču tā vietā administratore lielā steigā visu mantu – ganāmpulku, ēkas, zemi, tehniku un pat datoru – izlikusi izsolē. Sākumcena – 639 tūkstoši eiro. Ja pirmajā izsolē neviens pretendents nepiesakās, nākamo var rīkot ar lejupslīdošu cenu. Tieši šāds rezultāts arī bija šodien rīkotajai izsolei. Jānis pārliecināts, ka tā bijusi shēma jau no paša sākuma: ”Nav zināms, cik zemu tā cena var slīdēt. Bet tas vien, ka zemnieku saimniecībai piederoša biogāzes stacija, kas nesen uzbūvēta un ir ar 2,5 miljonu eiro aktīvu vērtību, novērtēta par vienu eiro, tas liek domāt, ka mērķis ielikts jau pie vērtēšanas.”

Pati maksātnespējas administratore ar TV3 Ziņām runāt šodien atteicās. Tikmēr Jānis dzīvo neziņā un bailēs, kad tiks izsolīts viņa īpašums, tostarp māja, kurā dzīvo viņa ģimene. Viņš uzskata, ka administratore, kurai būtu jāpārstāv likums, nav rīkojusies godīgi, un tas esot kauns visai Latvijai.

Video

TOP komentāri

 • fox
  +3 +3 0

  fox

  seit un ari citur ir vainiga vienigi valdiba kura pielava tiesu izspiedejiem tadas pilnvaras. otr kas bija jadara saja un citos gadijumo ir obligati jaiejaucas un jarisina jautajums zemkopibas ministrijai . zemkopibas ministrijai obligati janoriko konsultans kurs palidz visos jautajumos , nedriksts sada veida izputinat lauksaimniecibu.
 • Anita Vītola
  +3 +3 0

  Anita Vītola

  Tas vienkārši ir šausmīgi. Kā mēs mīlam iedzīvoties uz citu nelaimi. Pats interesantākais ir tas, ka tas viss ir likumīgi. Nav kaut kas kārtībā ar tiem likumiem un likuma pieņēmējiem, par bankām nemaz nerunājot. Bet dzīvē jau viss nāk atpakaļ, ko sēsi to arī pļausi.
 • no malas
  +2 +2 0

  no malas

  Tā vien izskatās, ka Latvijai ražotāji vispār nav vajadzīgi. Kā tādu saimniecību drīkst izsaimniekot cilvēks, kurš neko nesaprot no ražošanas, lopkopības? Kādam svolačam tas ir izdevīgs kumoss, bet īstenie saimnieki tiks izlikti uz ielas vai mežā. Latvijai laikam labāk patīk tie, kas pastieptu roku ierodas pagastā pēc sava pabalstiņa un pārtikas pakas. Tas ir tik nožēlojami... Latvijai cilvēks ražotājs, strādnieks nav vajadzīgi

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl