Mājsēdes rezultātus būs iespējams vērtēt tuvāko dienu laikā

0 Komentāru
Mājsēdes rezultātus būs iespējams vērtēt tuvāko dienu laikā
DMITRIJS ŠUĻŽICS, F64

Covid-19 situācija valstī pasliktinās, un slimnīcās ik dienu nonāk daudzi desmiti saslimušo. Vai un kādus rezultātus būs devusi noteiktā mājsēde, to varēs vērtēt tuvāko dienu laikā, stāsta TV3 Ziņas.

Covid-19 izplatības rādītāji aizvadītajā nedēļā nedaudz sarukuši, taču joprojām ir ar augšupejošu tendenci – pēdējo septiņu dienu laikā jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits pieaudzis par 18% procentiem, savukārt stacionāros ievietoto cilvēku skaits palielinājies gandrīz par trešdaļu.

Daniels Pavļuts
veselības ministrs, “Attīstībai/Par!”

“Runājot par novadiem, kuros ir vislielākā saslimstība, Daugavpils, Rēzekne, Jēkabpils, Krāslava. TOP5 ir četri Latgales novadi. Latgale joprojām ir un, paredzams, arī būs, vissarežģītākais reģions.”

Neraugoties uz to, ka saslimstības pieaugums novērojams arī citās valstīs, Latvija šajā ziņā joprojām ir līderos visā pasaulē. Drūmi vīrusa izplatības rādītāji lielākoties ir citās Austrumeiropas, kā arī Karību reģiona valstīs. Aizvadītās nedēļas dati apliecina, ka visplašāk vīruss joprojām izplatās nepotēto cilvēku vidū.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) statistika par septembri ir nepārprotama – vairāk nekā 88% stacionēto Covid-19 slimnieku nebija vakcinēti. Attiecībā uz mirušajiem dati liecina, ka gandrīz 90% gadījumu koronavīruss dzīvību atņēmis nevakcinētajiem slimniekiem. Savukārt vakcinēto Covid-19 pacientu vidū mirušajiem visos gadījumos bijušas citas blakus saslimšanas.

Lasi vēl:

Ņemot vērā, ka pirms nedēļas saslimstības izplatība pārsniedza 50%, premjera ieskatā, pieņemtie ierobežojumi sāk nest pirmos uzlabojumus.

Krišjānis Kariņš
Ministru prezidents, “Jaunā Vienotība”

“No šī es secinu, ka mēs jau tagad redzam efektu no 11. oktobra lēmuma, kad izsludinājām ārkārtējo situāciju. Ko mēs skaidri redzam no šiem datiem, ka sāk palēnināties izaugsme, kas, kā mēs zinām, ir pirmais solis pirms samazinās faktiskā saslimšana. Šobrīd, pēc visiem rādītājiem, mājsēde strādā. Cilvēki, šķiet, to ievēro.”

Daniels Pavļuts
veselības ministrs, “Attīstībai/Par!”

“Es saprotu, premjer, ka gribas pateikt labas ziņas, bet es nevēlētos viest šobrīd “falšas” cerības, jo šie dati pagaidām vēl nerāda mājsēdes efektu. Tas, ko jūs sakāt attiecībā uz infekciju skaita lēnāku pieaugumu, tas ir saistāms ar brīvlaiku. Tas nav mājsēdes efekts, tas ir brīvlaiks – mazāks skolu skrīnings.”

Lai turpinātu vakcinēšanos padarīt iedzīvotājiem arvien pieejamāku, jaunnedēļ potēšanas izbraukumi sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) notiks vairākos Latgales novados.

0 Komentāru