Majoru muiža gadiem grimst nepelnītā aizmirstībā

0 Komentāru
Majoru muiža gadiem grimst nepelnītā aizmirstībā

Jau gadiem ilgi Jūrmalas pašvaldība neko nedara, lai sakoptu un atjaunotu Majoru muižu un tai pieguļošo parku.

Apkārtnes iedzīvotāji ir nodibinājuši biedrību, tomēr tai neizdodas panākt aktīvāku pašvaldības rīcību muižas atjaunošanā. Iedzīvotājiem ir aizdomas, ka vēsturiskā muižas ēka un senais parks var tikt pārdots.

Majoru muiža atrodas Lielupes krastā, netālu no vairākām mācību iestrādēm. muižas parku pastaigām izmanto gan bērnudārza audzinātājas, gan vietējie iedzīvotāji. Tiesa gan, muiža un pārējās kompleksa ēkas izskatās nožēlojamā stāvoklī, logi un durvis aiznaglotas, parks nekopts. Sastaptie jūrmalnieki atzīst, ka nejūtas te omulīgi.

Majoru muižai nākamgad būs 110 gadi, bet diemžēl šo jubileju muiža sagaidīs ne īpaši pievilcīgā izskatā. Vietējie iedzīvotāji nobažījušies par to, ka ēka varētu tikt privatizēta.

Vietējo iedzīvotāju izveidotā biedrība cīnās par to, lai muiža atdzimtu – tiek organizētas talkas, rīkoti dārza svētki un zīmētas nākotnes vīzijas.

Pašvaldība, kas muižu no valsts pārņēma 2009. gadā, neko vairāk par ēkas iekonservēšanu nav izdarījusi un arī neplāno darīt. Pašvaldība naudu ieguldot citos sabiedriski atvērtos objektos un Majoru muiža nav to sarakstā.

Edgars Stobovs
Jūrmalas pilsētas izpilddirektors

Šis objekts nav pašvaldībai primāri svarīgs, jo ir daudzas citas lietas, kuras pašvaldība primāri redz attīstāmies.

Pēc pašvaldības aprēķiniem, muižas un parka atjaunošanai nepieciešami 8 miljoni eiro, taču tādas naudas pašvaldībai neesot.

Iedzīvotājus uztrauc, ka investora piesaiste nozīmē, ka muiža var kļūt par privātīpašumu. Klīstot runas, ka šādu iespēju meklē kāds turīgs un ietekmīgs Latvijas iedzīvotājs. Lai apietu noteikumus, ka muiža izmantojama tikai sabiedrisko funkciju pildīšanai, tiekot plānots īpašumu atdot atpakaļ valstij, jo tad noteikumi vairs nebūšot spēkā.

0 Komentāru