Majors gandarīts par attaisnošanu krimināllietā saistībā ar “Expo”, bet sašutis par valsts iestāžu nekompetenci

2 komentāri

Festivāla “Positivus” rīkotājs Ģirts Majors gandarīts par attaisnošanu krimināllietā par piesavināšanos lielā apmērā, kas saistīta ar Latvijas nepiedalīšanos izstādē “Expo”, bet sašutis par valsts iestāžu nekompetenci, vēsta TV3 Ziņas.

2015. gada aprīlī Ģenerālprokuratūra sāka kriminālprocesu par vairāk nekā viena miljona eiro iztērēšanu un Latvijas nepiedalīšanos izstādē “ExpoMilano”. Toreizējā ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola paziņoja, ka ministrija veikusi rūpīgu finanšu plūsmas analīzi saistībā ar “Expo” projektu, konstatējot, ka par atsevišķiem darbiem ir maksāts vairākkārt, esot veikta samaksa par darbiem, kas nav notikuši, tāpat esot konstatētas “uzpūstas” cenas. Piemēram, par mājaslapas izveidi samaksāti vairāki desmiti tūkstošu eiro, par dzīvesvietu izpēti izstādes norises vietā – aptuveni 30 000 eiro, tāpat krietni sadārdzinātas cenas esot bijušas par nepieciešamā aprīkojuma izpēti.

Otrdien, 22. decembrī, tiesa paziņoja spriedumu, pilnībā attaisnojot uzņēmēju Ģirtu Majoru, kuru vainoja par 300 000 piesavināšanos.

“Atzīt par nevainīgu pēc 173. panta trešās daļas, attaisnot. Ekonomikas ministrijas pieteikto kaitējuma kompensāciju 485 168 eiro atstāt bez izskatīšanas,” norādīja tiesnese Agita Dmitrenoka.

Attaisnotais uzņēmējs pauž gandarījumu par tiesas spriedumu, vienlaikus ir saniknots par prokuratūras un policijas rīcību. Pēc viņa teiktā, likumsargi nemaz nav uzskatījuši par vajadzīgu uzklausīt viņa versiju par notikušo, savukārt procesa laikā nomainījies prokurors, kas lietu tikai paildzināja.

Uzņēmējs Ģirts Majors

“Ja ir nepieciešami divi gadi, lai tiesā skaidrotu, ko drīkst vai nedrīkst darīt ar avansu, kas ir ekonomikas mācību grāmatā noskaidrojams jautājums, tad tā mana lieta ir uzskatāms piemērs tam, ka līdz tiesai Latvijā var nonākt visabsurdākās lietas!”

Visticamāk, tiesāšanās turpināsies, jo ar spriedumu nav apmierināta prokuratūra.

Latvijas Republikas Prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka

“Pēc iepazīšanās ar pilno tiesas spriedumu prokuratūra no savas puses noteikti iesniegs apelācijas protestu. Vispirms ir jāsagaida pilnais tiesas nolēmuma teksts, lai iepazītos ar tiesas argumentāciju.”

Jāatgādina, šīs lietas rezultātā tika ierosinātas disciplinārlietas pret sešām Ekonomikas ministrijas amatpersonām, trīs atbrīvotas, bet uzņēmējam Ģirtam Majoram izvirzītas tik smagas apsūdzības, ka pēc likuma panta viņam draudēja pat septiņi gadi cietumā.