Mājokļa īre varētu kļūt lētāka: Ekonomikas ministrija izstrādājusi jaunu likumprojektu

3 komentāri
Mājokļa īre varētu kļūt lētāka: Ekonomikas ministrija izstrādājusi jaunu likumprojektu
Foto: F64

Ekonomikas ministrija izstrādājusi jaunu likumprojektu, kas būs svarīgs tiem daudzajiem no mums, kuri īrē vai izīrē savu mājokli. Jaunā likumprojekta mērķis ir dzīvokļus padarīt potenciālajiem īrniekiem pieejamākus.

Ministrijas ieskatā, īres tirgus pašlaik nav aktīvs, un jaunais likumprojekts mudināšot investorus ieguldīt īres namu attīstībā. Līdz ar jauno likumu būs vairākas izmaiņas, piemēram, īres līgumus turpmāk vairs nevarēs noslēgt uz nenoteiktu laiku, kā arī paredzēta visu līgumu reģistrācija zemesgrāmatā.

“Zemesgrāmatā šis process būs bez maksas, nevajadzēs maksāt valsts nodevu. Būs divi dažādi procesi – īstermiņa līgumus varēs aiznest īrnieks vai izīrētājs, bet garos vai pēc izvēles iet uz zemesgrāmatu vai pie notāra apliecināt pilnvarojumu,” skaidro Auders.

Mainīsies arī tiesvedības kārtība, kādā izšķirs strīdus starp izīrētāju un īrnieku, kā arī tiks reglamentēts, kā īpašnieks drīkstēs paaugstināt īres maksu. Ministrija prognozē, ka līdz ar jauno likumu samazināsies īres cenas, kas pašlaik esot neatbilstoši augstas.

3 komentāri