Mājokļa īre varētu kļūt lētāka: Ekonomikas ministrija izstrādājusi jaunu likumprojektu

3 komentāri
Mājokļa īre varētu kļūt lētāka: Ekonomikas ministrija izstrādājusi jaunu likumprojektu
Foto: F64

Ekonomikas ministrija izstrādājusi jaunu likumprojektu, kas būs svarīgs tiem daudzajiem no mums, kuri īrē vai izīrē savu mājokli. Jaunā likumprojekta mērķis ir dzīvokļus padarīt potenciālajiem īrniekiem pieejamākus.

Ministrijas ieskatā, īres tirgus pašlaik nav aktīvs, un jaunais likumprojekts mudināšot investorus ieguldīt īres namu attīstībā. Līdz ar jauno likumu būs vairākas izmaiņas, piemēram, īres līgumus turpmāk vairs nevarēs noslēgt uz nenoteiktu laiku, kā arī paredzēta visu līgumu reģistrācija zemesgrāmatā.

“Zemesgrāmatā šis process būs bez maksas, nevajadzēs maksāt valsts nodevu. Būs divi dažādi procesi – īstermiņa līgumus varēs aiznest īrnieks vai izīrētājs, bet garos vai pēc izvēles iet uz zemesgrāmatu vai pie notāra apliecināt pilnvarojumu,” skaidro Auders.

Mainīsies arī tiesvedības kārtība, kādā izšķirs strīdus starp izīrētāju un īrnieku, kā arī tiks reglamentēts, kā īpašnieks drīkstēs paaugstināt īres maksu. Ministrija prognozē, ka līdz ar jauno likumu samazināsies īres cenas, kas pašlaik esot neatbilstoši augstas.

TOP komentāri

 • Gatis
  +1 +1 0

  Gatis

  Tikkai tāds sīkums Voldemār,ja viņa maksās nodokli tad kā Tu domā,no savas naudas? Protams kad nē. Par to pieliks vēl klāt īrei.cik man nav piedāvāts meklējot dzīvokli,ja jautāju vai maksāsiet nodokli, varam maksāt,bet tad īres maksā būs augstāka,tad kāpēc īrniekam lai tas vairāk interesētu? Loğiski ka nē,tā jau prasa kosmosa summas,
 • Zaiak
  0 0 0

  Zaiak

  Gribu redzet ka samzinasies, jo es bez mebelem un 1is. maksaju 200 eiras plus komunalie
 • Voldemārs Stāvusis
  0 0 0

  Voldemārs Stāvusis

  Labs!
  Mūsu mazpilsētā, vecā, 60-t0 gadu trīsstāvniecē, kas sākotnēji pildījusi kopmītnes funkcijas, par vienistabas dzīvokli saimniece saņem 200 eiras. Saku - draugs īrē tādu pašu vienistabas dzīvokli Rīgā, uz Valdemāra ielas (pie Anri Barbisa ielas), ļoti labā mājā un maksā tikpat. Nu nevarētu būt abi vienlīdzīgi. Man atbild - liels pieprasījums, cilvēki maksā. Piekrītu, lai maksā - bet vai saimniece VID-ā ir reģistrējusi līgumu ar īrnieku, nodokli maksā?
  Tad es dabūju no tantes dzirdēt par sevi to, ko nez vai savādāk mūžā būtu uzzinājis...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl