Mājdzīvnieki daudziem – paši labākie draugi. Svētdien – mūžībā aizgājušo mīluļu piemiņas diena

3 komentāri

Svētdien mājdzīvnieku kapsētā “Citi medību lauki” notiks aizgājušo mājdzīvnieku piemiņas diena, ko atzīmē daudzviet pasaulē un tagad vairākus gadus – arī Latvijā.

Mājdzīvnieku kapsētas ”Citi medību lauki” pārstāvis un arī mūsu kolēģis no raidījuma “Degpunktā” Kristaps Rūķītis izrāda dzīvnieku kapsētu. Viņš norāda, ka kapsētas darbinieki gatavojas lielam piemiņas sarīkojumam jau šajā svētdienā, kad kapsētā ieradīsies cilvēki, lai pieminētu savus aizgājušos mīluļus.

Kristaps Rūķītis
dzīvnieku kapsētas “Citi medību lauki” pārstāvis

Tas nav mūsu izdomājums, mēs vienkārši esam šeit pa vidu no Japānas līdz Amerikai, kur tiek atzīmēta šī diena, un mēs kaut kur pa vidu – to arī atzīmējam jau kopš 2004. gada.

Piemiņas dienā šeit ierodas mācītājs, kurš noskaita Tēvreizi, spēlē arī vijolnieks un ierodas vairāki tūkstoši cilvēku, kuri vēlas pieminēt aizgājušo draugu.

Šajā kapsētā ir apglabāti aptuveni trīs tūkstoši mājdzīvnieku, pārsvarā tie ir suņi un kaķi. Taču tie nav vienīgie dzīvnieki, kuri šeit atdusas, piemēram, mūžīgā miegā šeit guļ arī zelta zivtiņa.

Kristaps Rūķītis
dzīvnieku kapsētas “Citi medību lauki” pārstāvis

Pirms diviem gadiem apglabājām zirdziņu, šogad vienu papagaili…

“Citos medību laukos” aizgājušos mājdzīvniekus pieminēt var ierasties ne vien tie, kuriem tieši šajā kapsētā ir apglabāts mīlulis. Bieži nāk arī cilvēki, kuriem, piemēram, bērnībā bijis kāds mājdzīvnieks, kurš jau sen miris un atdusas pavisam citā vietā, arī tam draugam var nolikt svecīti pie lielās kakla siksnas.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl