Komentāri

Ventspilī, Lielajā prospektā, pie kāda veikala izveidojusies savdabīga upurēšanas siena, kur vietējie iedzīvotāji regulāri nesuši ēdienu, jo bijuši pārliecināti, ka aiz sienas dzīvo kaķis, kurš tur iemūrēts pirms nepilna gada.

”Mēs redzējām publikāciju Facebook, tur bija stāsts, ka kaķis dzīvo mazā šķirbā starp barošanas bloku un sienu jau kopš pagājušā gada jūnija. Jau desmit mēnešus viņš tur dzīvo, tur ir maz vietas, un viņu piebaro kaimiņi, kuri dzīvo apkārtnē,” stāsta Aleksandra.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vietējie vairākkārt esot vērsušies pie veikala īpašniekiem ar lūgumu glābt kaķi, uz ko saimnieki atbildējuši, ka nekāda kaķa tur patiesībā nav.

Meitene, kura Facebook publiskoja šo informāciju, rakstīja arī par šā veikala Alīta saimnieku. Viņam tika stāstīts par šo kaķi, taču viņš atsakās tam ticēt, sakot, ka tas kaķis jau sen būtu nomiris, ja viņš tur atrastos, un jebkurā gadījumā viņš lienot pa to šķirbu ārā.

Kaķa dēļ vietējie iedzīvotāji vairākkārt pat saukuši likumsargus un glābējus, līdz dienestiem apnicis braukt un skatīties uz sienu.

Beigās policijā pateica – ja vēlreiz mūs izsauksit, būs jāmaksā sods par viltus izsaukumu, un lai neuztraucoties par to kaķi. Tika saukti arī ugunsdzēsēji, kuri teica, ka neesot jēgas viņus saukt.

Situācija gan pavisam nesen esot atrisinājusies. Divi puiši ar āmuru izsituši sienā caurumu, un pēc gada barošanas caur spundi kaķis atbrīvots no gūsta. Ar dzīvnieka veselību viss esot kārtībā, tikai tas noresnojies no pārtikas pārbagātības un mazkustīgā dzīvesveida, saka kaķu tante Ludmila.

Slima suņa murgi – tā par vietējo kaķu mīļotāju centieniem glābt it kā sienā iemūrētu kaķi, saka veikalnieki. Visi tie, kuri stāsta, ka redzējuši kaķi, vienkārši pārāk daudz saklausījušies baumas. Nekāda kaķa vispār nekad aiz sienas nav bijis. Vienkārši vārds pa vārdam, iedzīvotāji to viens otram iestāstījuši un sākuši bāzt sienās ēdienu.

Veikala pārstāvis piebilst, ka kaķis būtu aizgājis bojā, gadu dzīvojot bez ūdens, un šādam argumentam tiešām ir grūti kaut ko likt pretī. Iespējams, ka dažu iedzīvotāju pārlieku lielā aizrautība ar kaķiem arī ir šī dīvainā stāsta pamatā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl