Mājas-kuģa sāgas turpinājums: īpašnieks nav saņēmis atļauju aizvest to pa jūru

1 komentārs
Mājas-kuģa sāgas turpinājums: īpašnieks nav saņēmis atļauju aizvest to pa jūru
Kāds auto no Krievijas pēkšķi ģimenes auto priekšā veicis negaidītu manevru!

Miljonārs Argods Lūsiņš nav saņēmis vienreizējo pārgājiena atļauju savas mājas-kuģa aizvešanai pa jūru no Ulmales stāvkrasta, informē Latvijas Jūras administrācijā (LJA).

Kā vēsta laikraksts “Kurzemes Vārds” , to ir iespējams saņemt tikai pēc peldspējas noteikšanas. Sniegt Lūsiņam šādu pakalpojumu LJA ir atteikusies.

Laikraksts norāda, ka Lūsiņš Pāvilostas novada domes priekšsēdētājam Uldim Kristapsonam solījis māju-kuģi aizgādāt prom līdz 1. jūlijam. LJA skaidro, ka nepieciešamo atļauju nevar izsniegt, balstoties uz likumdošanu. Proti, LJA nav uzraudzījusi šīs būves celtniecību.

“Mēs šobrīd nezinām, vai tai ir peldspēja un, ja ir, tad kāda tā ir. Redzējām tikai karkasu, kad šis objekts tika piereģistrēts kā būves stāvoklī esošs, un tagad – ka tas stāv kāpās. Īpašnieks to sauc par debarkaderu, bet objekts nav šādi piereģistrēts,” laikrakstam atklāj LJA pārstāve Sarma Kočāne.

LJA neesot reālu iespēju un arī tiesību pateikt, ka māja-kuģis var peldēt pa jūru vai tikt vilkts, vai stumts pie kāda konkrēta viļņu augstuma. Kā laikrakstam skaidro Kočāne – objekts netika būvēts LJA uzraudzībā, tādēļ iestāde nezina, piemēram, kāds metāls izmantots konstrukcijās, kas tur objektu uz ūdens. Tāpat šai būvei nav projekta. LJA inspektors esot redzējis tikai projekta skici.

Tāpat Kočāne skaidro, ka pēc spēkā esošiem noteikumiem, īpašniekam būve nav obligāti jānodod ekspluatācijā, ja viņš to nevēlas. Piemēram, uzbūvējot pontonu un ielaižot to jūrā vai upē, tas nav obligāti jāreģistrē. Arī LJA inspektoru uzraudzība arī nav obligāta.

Jau vēstīts, ka Pāvilostas novada Sakas pagastā jūras krastā uzbūvētā māja – kuģis, visticamāk, būs jānojauc vai jāielaiž ūdenī, tā janvāra beigās intervijā LNT raidījumam ”900 sekundes” norādīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Tāpat jau vēstīts, ka Pāvilostas novada Sakas pagasta pludmales stāvkrastā atrodas atpūtas nams, kas tiesvedības procesā definēts par kuģi.