Komentāri

Atslēgta elektrība, kas ietekmē apkures iespējas, negaidīta citu īrnieku iemitināšana, slēdzeņu nomaiņa – šīs ir metodes, ar kurām mājas īpašnieks risina strīdu ar nama īrniekiem. Kronis visam, ka īpašnieks ārdurvīm uzlicis kodu atslēgu, kura ciparu kombināciju īrniekiem nesaka. Situācija neapskaužama – cilvēks iziet no savas mājas, bet atpakaļ vairs netiek!

“Anna aizgāja pirms astoņiem no rīta uz veikalu, kad atnāca atpakaļ – durvis ciet. Viņa zvanīja man, un es no iekšpuses viņu ielaidu iekšā,” stāsta kāds kungs, nama iedzīvotājs.

Savukārt kāda cita iemītniece – Larisa – savās mājās ielīda pa kaimiņu logu.

Mājas īpašnieku pārstāvis Antons Šepetis saka šādi: ”Lūdzu, nemaldiniet cilvēkus! Jebkurš iedzīvotājs var tikt iekšā – uz durvīm ir arī instrukcija, kur rakstīts, ka jānospiež poga ”1”. Tad iznāks ārā sargs, kurš pārbaudīs cilvēkiem dokumentus un tad laidīs iekšā.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Cilvēki saka, ka, spiežot minēto pogu, neviens ārā tomēr nenāk.

Foto:

Izrādās, ka ēkās ir pāris priviliģēti iedzīvotāji, kuriem ir iespēja tikt iekšā. Vēl kādam mājas īrniekam ir čips – tā ir modes māksliniecei Šeilai. Viņa uzskata, ka visu var atrisināt sarunu ceļā.

Tikmēr policijā no abām pusēm – gan īrniekiem, gan mājas pārvaldnieka, tagad kopumā sakrājušies jau apmēram 50 iesniegumi par savstarpējiem konfliktiem.

Cilvēkus no ēkas varot izlikt tikai ar tiesas spriedumu. ”Metodes izklausās ne kā no demokrātiskas Eiropas valsts. Diemžēl skumjākais ir tas, ka negatīvā pieredze tīri likumiski kaut kā ietekmē citus īpašniekus vai namu pārvaldniekus,” Inese Laizāne, Saeimas cilvēktiesību komisijas vadītāja.

Video!

Izrādās, ka ēkas īpašnieks dzīvo Zviedrijā un savā vietā atsūtījis pārstāvjus, kuri grib, lai iedzīvotāji paraksta jaunus īres līgumus. Tajos esošie punkti gan ir pilnīgi neizdevīgi, un iedzīvotāju advokāti ieteikuši to nedarīt.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl