Mājas īpašnieks ar nelegālām metodēm cenšas “izmest” no dzīvokļiem savus īrniekus

1 komentārs
Mājas īpašnieks ar nelegālām metodēm cenšas “izmest” no dzīvokļiem savus īrniekus
Foto: LETA

Ja divtūkstošo gadu sākumā ikdienišķi bija liegt cilvēkiem komunālos pakalpojumus, lai ēku īpašnieki varētu izmest īrniekus no mājām, tad mūsdienās šādi gadījumi ir retums. Ko darīt un vai vispār ir jēga cīnīties ar šādu patvaļu?

Kristīne jau vairākus gadus mitinās nelielā dzīvoklī Rīgā Sparģeļu ielā 5. Pēdējās pāris nedēļas sieviete dzīvo kritiskos apstākļos, jo viņas miteklī atslēgta elektrība. Tas tāpēc, ka trīs mēnešus nebija maksāts par elektrību, bet kā apgalvo īrniece – viņa nevarējusi norēķināties par pakalpojumiem, jo saimnieks gluži vienkārši nepiestādījis rēķinu. Visticamāk, ar mērķi sievieti ar trim bērniem no mājas izmest.

Šokējošākais bijis tas, ka elektrība bez jebkādām sarunām atslēgta jau pēc pāris dienām, turklāt to nav darījuši speciālisti, bet gan ar notiekošo nesaistīts cilvēks. Kristīne saka, ka ir gatava atlīdzināt par iztērēto elektrību, taču nevēlas naudu atdot rokās bez jebkādiem dokumentiem. Jo tieši tā šobrīd tiek piedāvāts konfliktsituāciju atrisināt.

Mājas īpašnieks Romāns Kristīnes apgalvojumus noliedz – saka, ka elektrība neesot patvaļīgi atslēgta. “Es zinu, ka viņai ir reāls parāds, viņa nemaksā. Pēc tam viņa man teica, ka viņa nesaņem rēķinus – kaut kādas muļķības, murgi,” viņš apgalvo.

Romāns sola dažu dienu laikām sameklēt rēķinus, kuros redzami parādi, taču beigu beigās pēc ilgas gaidīšanas īpašnieks uzrāda vienkārši exelī uztaisītas tabulas bez rekvizītiem, kas nekādi neapliecina, ka dokumenti ir piekritīgi Kristīnes īrētajam dzīvoklim. Vairākas reizes vaicāts, kāpēc Kristīnes dzīvoklim patvaļīgi atslēgta elektrība, Romāns minstinās, bet beigās savu saistību ar notikušo noliedz.

“Lieta ir tāda – ja viņa nemaksā par elektrību, viņai nevajadzētu būt elektrības padevei. To es zinu droši, bet kas norāvis vadu, es nezinu,” sakās ēkas īpašnieks.

Ir skaidrs, ka pēc mēneša Kristīnei beigsies īres līgums un visticamāk viņai telpas tik un tā būs jāatstāj. Taču faktiski nav neviena dokumenta, kas pierādītu, ka Kristīne ir parādā mājas īpašniekam par elektrību un vēl jo vairāk arī īpašnieks nevēlas šādus dokumentus uzrādīt, visticamāk ar mērķi atbrīvoties no iedzīvotājas. No juridiskā viedokļa tieši rēķinu neesamība gan dod iespēju Kristīnei tiesāties. Jautājums tikai vai tas ir tā vērts, jo uzvarot tiesā viņa iegūs visticamāk pavisam nelielu kompensāciju, jo īres līgums ir spēkā vēl tikai nepilnu mēnesi.

Video

1 komentārs