Mājās atgriezies pasaules apceļotājs Kārlis Bardelis

3 komentāri

Pagājušajā naktī mājās Latvijā atgriezies pasaules apceļotājs Kārlis Bardelis. Viņš ir pasaulē pirmais cilvēks, kurš airu laivā šķērsojis Kluso okeānu no Dienvidamerikas līdz Āzijai.

Lidostā Kārli sagaidīja viņa ģimene un citi tuvi cilvēki. No lidostas Kārlis tika izvests ratiņos, jo īsi pirms atgriešanās viņš savainoja kāju. Kārlis un sagaidītāji ir emociju pārņemti, tomēr ne mamma, ne māsa un citi tuvinieki Covid-19 riska dēļ diemžēl nevarēja apķert sen gaidīto ceļotāju.

“Nekur citur kā pirtiņā nevarētu uzturēties temperatūras dēļ, jo, godīgi teikšu, – jūtos kā ledusskapī iekāpis,” saka Kārlis.

Pirtiņā viņam ne tikai siltuma dēļ, bet arī karantīnas nolūkā būs jāpavada turpmākās divas nedēļas. Tuvākajā laikā Kārlim būs jāpierod pie dažādām izmaiņām un sajūtām.

“Paralēlās realitātes sajūta, biju pilnīgi citā pasaules malā, citos apstākļos, citā sabiedrībā un biju ekspedīcijas režīmā. Atgriežoties šeit, ieraugot ģimeni, pazīstamas sejas, protams, atkal ir tā māju sajūta,” bilst pasaules apceļotājs.

“Beidzot ir pienācis brīdis, kad Kārlis ir robežu nogurdināts, jo viņš visu laiku uzskatīja, ka robežu nav,” Kārļa mamma Sandra jau ne reizi vien ir piedzīvojusi dēla sagaidīšanu pēc trakiem ceļojumiem. Šoreiz Kārlim atpakaļceļš bija tiešām ilgs, četrreiz pārsēžoties, tika gaisā pavadītas 27 stundas no Malaizijas uz Latviju.

“Tā sagadījies, ka man ir atvaļinājums, tad jau varēšu apčubināt. Te jau ir vēl divi, kuri jau sadalījuši, kurš vārīs brokastis un kurš vakariņas,” stāsta Sandra.

Savukārt Kārļa māsa Līga bilst: “Kārlis mums visai ģimenei iepotējis, ka viss būs labi. Mēs zinājām, ka viss būs labi, mēs zinājām, viņš to izdarīs ātrāk vai vēlāk, viss būs kārtībā un atbrauks mājās, un ar tādu mieru visu laiku gaidījām mājās.”

Kārlis Bardelis ceļojot ir pavadījis vairāk nekā divus gadus, airu laivā šķērsojis Kluso okeānu virzienā no Dienvidamerikas uz Āziju. Izmantojot tikai savu muskuļu spēku, Kārlis ir pievarējis 26 000 kilometru.

“Tas ir konkrēti, ka latvietis pārairējis pirmais pasaulē no Dienvidamerikas uz Āziju, tāds airējiens nav bijis,” saka Kārlis.

Lasi vēl – ”Esmu priecīgs, ka esmu dzīvs!” Pasaules apceļotājs Bardelis pabeidzis divus gadus ilgo ceļojumu pāri Klusajam okeānam

Kārļa veikumu atzīst arī Okeāna Airētāju starptautiskā asociācija. Pēc visiem piedzīvojumiem tagad Kārlis dodas mājās.

“Kad biju okeānā, zināju, ka tur ir mājas, ka es tur nokļūšu, atgriezīšos, satikšu mīļus cilvēkus. Un arī tagad sajūta, ka ir tur tas okeāns, vienmēr būs. Man ar viņu būs tāda īpaša saikne,” bilst Kārlis.

Šis ceļojums bija daļa krietni lielāka plāna. Kārlis plāno vēlāk atgriezties Āzijā, lai turpinātu ceļu apkārt pasaulei, pārvietojoties tikai ar savu muskuļu spēku.