Mainīgie laikapstākļi apdraud atsevišķas augu sugas Latvijā

Komentāri

Mainīgie laikapstākļi, kas pēdējo mēnesi vērojami Latvijā, apdraud atsevišķas augu sugas. Šobrīd ir svarīgi, lai augiem neatsāktos veģetācija, tāpēc speciālisti rūpīgi seko līdzi laikapstākļiem.

Dendrologs un Nacionālā Salaspils botāniskā dārza direktors atbrīvo no sniega dekoratīvu, apstādījumos bieži sastopamu krūmu un kadiķu attālu radinieku – austrumu mikrobiotu. Tā kā zeme patiešām nav sasalusi un šie krūmi aug ļoti tuvu tai, augam var piemesties sēņu infekcijas slimības.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ekrānuzņēmumi

Tas ir lielāks risks nekā gaisa temperatūras maiņas vai sals. Šobrīd, pēc dendrologa domām, šīs temperatūras svārstības, kādas ir bijušas novembrī, ir normas robežās.

Tāpat arī skujkokus vajadzētu atbrīvot no sniega, citādāk, ja intensīvi snigs, tiem var salūzt zari vai pats koks salūzīs uz pusēm.

Ar ziemājiem bijušas arī citas rūpes – augustā intensīvu lietavu dēļ tie netika laikus iesēti, līdz ar to graudaugi nepaspēja sagatavoties ziemošanas apstākļiem un tas ir riska faktors ziemošanai.

Laika ziņas

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl