Mainīgie laikapstākļi apdraud atsevišķas augu sugas Latvijā

Komentāri

Mainīgie laikapstākļi, kas pēdējo mēnesi vērojami Latvijā, apdraud atsevišķas augu sugas. Šobrīd ir svarīgi, lai augiem neatsāktos veģetācija, tāpēc speciālisti rūpīgi seko līdzi laikapstākļiem.

Dendrologs un Nacionālā Salaspils botāniskā dārza direktors atbrīvo no sniega dekoratīvu, apstādījumos bieži sastopamu krūmu un kadiķu attālu radinieku – austrumu mikrobiotu. Tā kā zeme patiešām nav sasalusi un šie krūmi aug ļoti tuvu tai, augam var piemesties sēņu infekcijas slimības.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ekrānuzņēmumi

Tas ir lielāks risks nekā gaisa temperatūras maiņas vai sals. Šobrīd, pēc dendrologa domām, šīs temperatūras svārstības, kādas ir bijušas novembrī, ir normas robežās.

Tāpat arī skujkokus vajadzētu atbrīvot no sniega, citādāk, ja intensīvi snigs, tiem var salūzt zari vai pats koks salūzīs uz pusēm.

Ar ziemājiem bijušas arī citas rūpes – augustā intensīvu lietavu dēļ tie netika laikus iesēti, līdz ar to graudaugi nepaspēja sagatavoties ziemošanas apstākļiem un tas ir riska faktors ziemošanai.

Laika ziņas

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā “X Faktora” talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā "X Faktora" talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Pasaules slavenajā mūzikas šovā “X Faktors” sevi spilgti pieteikuši vairums Latvijas dziedošo talantu. Kāpt uz skatuves, visnotaļ, palīdz ne vien draugu un ģimenes atbalsts, bet arī drosme un pārliecība – šajā jautājumā dziedātājiem atbalstu sniedz iepirkšanās centrs “Domina Shopping”, kā arī stiliste un modes dizainere Indra Salceviča.

Lasi vēl