Mainīgie laikapstākļi apdraud atsevišķas augu sugas Latvijā

Komentāri

Mainīgie laikapstākļi, kas pēdējo mēnesi vērojami Latvijā, apdraud atsevišķas augu sugas. Šobrīd ir svarīgi, lai augiem neatsāktos veģetācija, tāpēc speciālisti rūpīgi seko līdzi laikapstākļiem.

Dendrologs un Nacionālā Salaspils botāniskā dārza direktors atbrīvo no sniega dekoratīvu, apstādījumos bieži sastopamu krūmu un kadiķu attālu radinieku – austrumu mikrobiotu. Tā kā zeme patiešām nav sasalusi un šie krūmi aug ļoti tuvu tai, augam var piemesties sēņu infekcijas slimības.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ekrānuzņēmumi

Tas ir lielāks risks nekā gaisa temperatūras maiņas vai sals. Šobrīd, pēc dendrologa domām, šīs temperatūras svārstības, kādas ir bijušas novembrī, ir normas robežās.

Tāpat arī skujkokus vajadzētu atbrīvot no sniega, citādāk, ja intensīvi snigs, tiem var salūzt zari vai pats koks salūzīs uz pusēm.

Ar ziemājiem bijušas arī citas rūpes – augustā intensīvu lietavu dēļ tie netika laikus iesēti, līdz ar to graudaugi nepaspēja sagatavoties ziemošanas apstākļiem un tas ir riska faktors ziemošanai.

Laika ziņas

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl