Magonis ir pirmā amatpersona, kas pēc aizturēšanas tiek slēpts no sabiedrības acīm

2 komentāri
Magonis ir pirmā amatpersona, kas pēc aizturēšanas tiek slēpts no sabiedrības acīm
Foto: LETA
  • Uģis Magonis ir pirmā tik augsta ranga amatpersona, kura pēc aizturēšanas tiek rūpīgi slēpta no žurnālistu acīm. Visās iepriekšējās lielu sabiedrības rezonansi izraisījušajās lietās aizturētie video un fotokameru priekšā tika demonstratīvi izrādīti, saslēgti rokudzelžos, pat izpelnoties pārmetumus, ka tādā veidā apcietinātie tiekot psiholoģiski iespaidoti. Vai šīs pārmaiņas nozīmē izmaiņas korupcijas apkarotāju darbā?

Pats Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nekomentē Uģa Magoņa bēdzināšanu tiesas nama gaiteņos. Tas dod pamatu dažādām versijām – sākot ar to, ka starp izmeklētāju un apcietināto notikusi vienošanās, kā arī tiek pieļauts, ka Jaroslava Streļčenoka vadītā iestāde šobrīd atteikusies no līdz šim tik ierastajiem publiskajiem šoviem korupcijas lietās.

Tikmēr no cietuma izlaistais Vilnis Štrams, kurš Rīgas domes kukuļošanas lietā jau tūdaļ pēc aizturēšanas nonāca starmešu gaismā, uzskata, ka ”publiskais šovs jau nav vajadzīgs”. ”Kamēr cilvēka vaina nav pierādīta, nevajag viņu uzreiz padarīt par ķeceri un vainīgo,” norāda V. Štrams.

Tāpat kā V. Štrams, arī visās iepriekšējās lielu sabiedrības rezonansi izraisījušās lietās aizturētie uzsvērti demonstratīvi izrādīti objektīvu priekšā saslēgti roku dzelžos.

Piemēram, bijušā Latvenergo šefa Kārļa Miķelsona advokāts Egons Rusānovs, atsaucot atmiņā sava klienta aizturēšanu, LNT ziņām pauž tādu kā grēksūdzi, norādot, ka šobrīd būtu rīkojies citādāk. Jāpiebilst, ka piecu gadu laikā kopš skaļās Latvenergo šefa aizturēšanas lieta līdz tiesai tā arī nav nonākusi. Tāpat E. Rusānovs neredz pamatu, lai Magoni speciāli bēdzinātu. Viņš pieļauj, ka šādu lūgumu U. Magonis izteicis pats.

”Es varu pieņemt, ka pretimnākšana no izmeklētāju puses ir nepieciešama, lai nodrošinātu sadarbību ar klientu. Piemēram, ka klients būs atvērtāks un vairāk gatavs sadarbībai, ja būs respektēts viņa lūgums par saskarsmes samazināšanu ar žurnālistiem, lai viņš nebūtu publiski pieejams,” šādu viedokli pauž bijušais KNAB priekšnieks Aleksejs Loskutovs.

Pagaidām vienīgais, ko KNAB Magoņa bēdzināšanas lietā ir gatavi paust, – tas ir tikai un vienīgi procesa virzītāja jeb konkrētā izmeklētāja lēmums, cik publiski aizturētais tiks atrādīts, taču vienoti noteikumi nepastāvot.

Video: