2 komentāri

Uģis Magonis ir pirmā tik augsta ranga amatpersona, kura pēc aizturēšanas tiek rūpīgi slēpta no žurnālistu acīm. Visās iepriekšējās lielu sabiedrības rezonansi izraisījušajās lietās aizturētie video un fotokameru priekšā tika demonstratīvi izrādīti, saslēgti rokudzelžos, pat izpelnoties pārmetumus, ka tādā veidā apcietinātie tiekot psiholoģiski iespaidoti. Vai šīs pārmaiņas nozīmē izmaiņas korupcijas apkarotāju darbā?

Pats Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nekomentē Uģa Magoņa bēdzināšanu tiesas nama gaiteņos. Tas dod pamatu dažādām versijām – sākot ar to, ka starp izmeklētāju un apcietināto notikusi vienošanās, kā arī tiek pieļauts, ka Jaroslava Streļčenoka vadītā iestāde šobrīd atteikusies no līdz šim tik ierastajiem publiskajiem šoviem korupcijas lietās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr no cietuma izlaistais Vilnis Štrams, kurš Rīgas domes kukuļošanas lietā jau tūdaļ pēc aizturēšanas nonāca starmešu gaismā, uzskata, ka ”publiskais šovs jau nav vajadzīgs”. ”Kamēr cilvēka vaina nav pierādīta, nevajag viņu uzreiz padarīt par ķeceri un vainīgo,” norāda V. Štrams.

Tāpat kā V. Štrams, arī visās iepriekšējās lielu sabiedrības rezonansi izraisījušās lietās aizturētie uzsvērti demonstratīvi izrādīti objektīvu priekšā saslēgti roku dzelžos.

Piemēram, bijušā Latvenergo šefa Kārļa Miķelsona advokāts Egons Rusānovs, atsaucot atmiņā sava klienta aizturēšanu, LNT ziņām pauž tādu kā grēksūdzi, norādot, ka šobrīd būtu rīkojies citādāk. Jāpiebilst, ka piecu gadu laikā kopš skaļās Latvenergo šefa aizturēšanas lieta līdz tiesai tā arī nav nonākusi. Tāpat E. Rusānovs neredz pamatu, lai Magoni speciāli bēdzinātu. Viņš pieļauj, ka šādu lūgumu U. Magonis izteicis pats.

”Es varu pieņemt, ka pretimnākšana no izmeklētāju puses ir nepieciešama, lai nodrošinātu sadarbību ar klientu. Piemēram, ka klients būs atvērtāks un vairāk gatavs sadarbībai, ja būs respektēts viņa lūgums par saskarsmes samazināšanu ar žurnālistiem, lai viņš nebūtu publiski pieejams,” šādu viedokli pauž bijušais KNAB priekšnieks Aleksejs Loskutovs.

Pagaidām vienīgais, ko KNAB Magoņa bēdzināšanas lietā ir gatavi paust, – tas ir tikai un vienīgi procesa virzītāja jeb konkrētā izmeklētāja lēmums, cik publiski aizturētais tiks atrādīts, taču vienoti noteikumi nepastāvot.

Video:

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl