Mācītājs: Katrs cilvēks var sevī atrast kādu brīdi, kurā viņš ir juties atstumts

0 Komentāru
Mācītājs: Katrs cilvēks var sevī atrast kādu brīdi, kurā viņš ir juties atstumts
ILZE VĒBERE, TV3 ZIŅAS

Ir Lielā Piektdiena, – brīdis, kad kristīgā pasaule piemin Jēzus Kristus nāves, krustā sišanas dienu un reizē – saskaņā ar viņu uzskatiem – arī cilvēces grēku izpirkšanas dienu.

Simtiem cilvēku Piektdien pulcējās Vecrīgā, lai, sekojot Krustam un klausoties Bībeles lasījumus, pieminētu Jēzus ceļu uz Golgātu. Sanākušie tika īpaši aicināti aizdomāties par atstumtību.

Cilvēki Lielās piektdienas priekšpusdienā pulcējās laukumā pie Svētā Jēkaba katedrāles, lai dotos Krusta ceļā, kas apzīmē Kristus ciešanu ceļu. Gājiens ir ekumenisks – tas katru gadu vieno dažādu tautību, konfesiju un reliģisko uzskatu cilvēkus.

Šajā gadā Krusta ceļa vadlīnija ir atstumtība, ko gandrīz ikviens – lielākos vai mazākos apmēros – savas dzīves laikā ir piedzīvojis. Atstumtības sekas var būt tālejošas un graujošas.

“Sākot ar dažāda veida vardarbību, vienaldzību, nemīlestību. Katrs cilvēks var sevī atrast kādu brīdi, kurā viņš ir juties atstumts, cik mūsos ir milzīgas ilgas būt pieņemtiem, būt vērtīgiem un mīlētiem,” sacīja mācītājs Krists Kalniņš.

“”Sistēmas bērni” ir spilgtākais atstumtības piemērs. Kas ir pašā saknē? Kaut kas ar vecākiem nav kārtībā. Vecāki maina partnerus, un bērniem netiek nodrošināta mīlestības pilna vide,” atzina Romas Katoļu baznīcas arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs.

Lūgšanu gājiena dalībnieki, izdzīvojot Krusta ceļa stacijas, apstājās dažādās Vecrīgas vietās un pārdomāja tādus jēdzienus kā sevis vainošana, nevērība, meli, norobežošanās no atšķirīgā, kā arī dusmas un bailes, balstoties uz Svēto Rakstu fragmentu: ”Manas žēlabas Dievs pārvērtis dejā,” kas atklāj to, ka pēc visu grūtību izturēšanas, ikvienam tiek dāvāts iepriecinājums un pārveidota dzīve.

0 Komentāru