Mācītāja sieviete. Luterāņu baznīca cenšas mainīt iesīkstējušos uzskatus

4 komentāri

Atjaunot sieviešu iecelšanu par mācītājām – ar šādu domu šodien Rīgā tika atzīmēta 40. gadadiena, kopš Latvijas luterāņu baznīcā tika ordinēta pirmā sieviete mācītāja.

Dievkalpojumu Torņakalna baznīcā šodien vada mācītāja no ASV – Lauma Zušēvica. Viņa ir viena no vairākiem desmitiem sieviešu, kurai nācās izvēlēties starp kalpošanu Dievam un Dzimteni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvija bija viena no pirmajām valstīm, kas pirms 40 gadiem mācītāja amatā sāka ordinēt sievietes un Vaira Bitēna bija viena no pirmajām. Taču nu jau divdesmit gadus, kopš  amatā ir ahibīskaps Jānis Vanags, sieviešu mācītāju ordinācija tika pārtraukta. Šobrīd trimdā dzīvo un strādā vairāki desmiti sieviešu, kuras Latvijā mācījušās, bet mācītāja amatam nav ordinētas. Ieva Puriņa kļuva par mācītāju pērn, jo viņa pieder trimdas luterāņu baznīcai.

Baznīcas Satversmē rakstīts, ka sieviete var kļūt par mācītāju, taču arhibīskaps, kurš vienīgais veic ordināciju, ir atteicies to darīt. Un šis jautājums šķeļ baznīcu. Par sieviešu ordinēšanu aktīvi iestājas arī Latvijas Luterāņu sieviešu teoloģu apvienība. Organizācija cenšas mainīt iesīkstējušos baznīcas uzskatus.

Foto:

Neraugoties uz to, ka netiek ordinētas, daudzas sievietes baznīcā tomēr strādā. Viņas kā enaņģēlistes palīdz mācītājiem un nereti arī tos aizvieto vadot dievkalpojumus.

Skaties video!

TOP komentāri

 • Jānis
  0 0 0

  Jānis

  Mīļās sievietes- LŪDZU izlasiet visu bībeli bez izrāvumiem un neuzņesieties to no Dievs no Jumz neprasa.
  Vīri Izlasiet bībelē Atklāsmes grāmatā 2nod. , ko Dievs pārmet Tiatīras draudzei 20 pantā . Un varbū apsvērsiet, vai bīdīt kādu sievieti par mācītāju draudzē.
 • Jānis
  0 0 0

  Jānis

  Tas ir pret Dieva iestatīto kārtību un sods no Dieva vīriešiem par nepaklausību Dievam.
  Man žēl to vīriešu kuri šīs sievietes ievēl un bīda par mācītājām.
  Parasti vāji mācītāji, kuri nespēj vadīt un par mācekļiem veidot vīrus, aizbildinās: ka nav kas kalpo un tāpēc sūta sievietes, jo tās labprāt valdītu par vīriem un par visu pasauli, ja tik varētu pārņemt varu. Un vārgie vīrieši labprāt slēpjās aiz stiprām sievietēm un atdod viņiem uzticēto autoratāti no Dieva.
  Tā pat kā Ādams, neko nedarīja, kad Ieva plūca un ēda Dieva aizliegto augli un vel vainoja Dievu par Viņa doto slikto sievu. Tā pat notiek arī šodien, nekas nav mainījies, vājie " vīrieši"- Ādami, tā pat noskatās un kad vajadzēs atbildēt par uzticēto aizbildinās; nebija vīru ko sūtīt.
 • pret Bībeli
  0 0 0

  pret Bībeli

  tas ir pret Svētiem rakstiem ne pret kādu cilvēku; "Dievs teicis , ka sievai nebūs mācīt""... un ja tā kā praviete runā tad ar galvas segu... tāds ir Dieva likums..

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl