Mācītāja sieviete. Luterāņu baznīca cenšas mainīt iesīkstējušos uzskatus

6 komentāri

Atjaunot sieviešu iecelšanu par mācītājām – ar šādu domu šodien Rīgā tika atzīmēta 40. gadadiena, kopš Latvijas luterāņu baznīcā tika ordinēta pirmā sieviete mācītāja.

Dievkalpojumu Torņakalna baznīcā šodien vada mācītāja no ASV – Lauma Zušēvica. Viņa ir viena no vairākiem desmitiem sieviešu, kurai nācās izvēlēties starp kalpošanu Dievam un Dzimteni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvija bija viena no pirmajām valstīm, kas pirms 40 gadiem mācītāja amatā sāka ordinēt sievietes un Vaira Bitēna bija viena no pirmajām. Taču nu jau divdesmit gadus, kopš  amatā ir ahibīskaps Jānis Vanags, sieviešu mācītāju ordinācija tika pārtraukta. Šobrīd trimdā dzīvo un strādā vairāki desmiti sieviešu, kuras Latvijā mācījušās, bet mācītāja amatam nav ordinētas. Ieva Puriņa kļuva par mācītāju pērn, jo viņa pieder trimdas luterāņu baznīcai.

Baznīcas Satversmē rakstīts, ka sieviete var kļūt par mācītāju, taču arhibīskaps, kurš vienīgais veic ordināciju, ir atteicies to darīt. Un šis jautājums šķeļ baznīcu. Par sieviešu ordinēšanu aktīvi iestājas arī Latvijas Luterāņu sieviešu teoloģu apvienība. Organizācija cenšas mainīt iesīkstējušos baznīcas uzskatus.

Foto:

Neraugoties uz to, ka netiek ordinētas, daudzas sievietes baznīcā tomēr strādā. Viņas kā enaņģēlistes palīdz mācītājiem un nereti arī tos aizvieto vadot dievkalpojumus.

Skaties video!

TOP komentāri

 • Ziedīte
  0 0 0

  Ziedīte

  Mīļie vīrieši jūs pārāk daudz no sevis iedomājieties.Gars pieder katram ik vienam,ja Dievs to devis,un jūs nevariet spriest par otru cilvēku.Katram individuāli ir personīgas attiecības ar Dievu un katram individuāli ir aicinājums.Vai jums nav ienācis prātā,ka jūs tādējādi grēkojiet sevi paaugstinādami?
 • Jānis
  0 0 0

  Jānis

  Mīļās sievietes- LŪDZU izlasiet visu bībeli bez izrāvumiem un neuzņesieties to no Dievs no Jumz neprasa.
  Vīri Izlasiet bībelē Atklāsmes grāmatā 2nod. , ko Dievs pārmet Tiatīras draudzei 20 pantā . Un varbū apsvērsiet, vai bīdīt kādu sievieti par mācītāju draudzē.
 • Jānis
  0 0 0

  Jānis

  Tas ir pret Dieva iestatīto kārtību un sods no Dieva vīriešiem par nepaklausību Dievam.
  Man žēl to vīriešu kuri šīs sievietes ievēl un bīda par mācītājām.
  Parasti vāji mācītāji, kuri nespēj vadīt un par mācekļiem veidot vīrus, aizbildinās: ka nav kas kalpo un tāpēc sūta sievietes, jo tās labprāt valdītu par vīriem un par visu pasauli, ja tik varētu pārņemt varu. Un vārgie vīrieši labprāt slēpjās aiz stiprām sievietēm un atdod viņiem uzticēto autoratāti no Dieva.
  Tā pat kā Ādams, neko nedarīja, kad Ieva plūca un ēda Dieva aizliegto augli un vel vainoja Dievu par Viņa doto slikto sievu. Tā pat notiek arī šodien, nekas nav mainījies, vājie " vīrieši"- Ādami, tā pat noskatās un kad vajadzēs atbildēt par uzticēto aizbildinās; nebija vīru ko sūtīt.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl