Mācītāja sieviete. Luterāņu baznīca cenšas mainīt iesīkstējušos uzskatus

8 komentāri
Mācītāja sieviete. Luterāņu baznīca cenšas mainīt iesīkstējušos uzskatus
Foto: F64

Atjaunot sieviešu iecelšanu par mācītājām – ar šādu domu šodien Rīgā tika atzīmēta 40. gadadiena, kopš Latvijas luterāņu baznīcā tika ordinēta pirmā sieviete mācītāja.

Dievkalpojumu Torņakalna baznīcā šodien vada mācītāja no ASV – Lauma Zušēvica. Viņa ir viena no vairākiem desmitiem sieviešu, kurai nācās izvēlēties starp kalpošanu Dievam un Dzimteni.

Latvija bija viena no pirmajām valstīm, kas pirms 40 gadiem mācītāja amatā sāka ordinēt sievietes un Vaira Bitēna bija viena no pirmajām. Taču nu jau divdesmit gadus, kopš  amatā ir ahibīskaps Jānis Vanags, sieviešu mācītāju ordinācija tika pārtraukta. Šobrīd trimdā dzīvo un strādā vairāki desmiti sieviešu, kuras Latvijā mācījušās, bet mācītāja amatam nav ordinētas. Ieva Puriņa kļuva par mācītāju pērn, jo viņa pieder trimdas luterāņu baznīcai.

Baznīcas Satversmē rakstīts, ka sieviete var kļūt par mācītāju, taču arhibīskaps, kurš vienīgais veic ordināciju, ir atteicies to darīt. Un šis jautājums šķeļ baznīcu. Par sieviešu ordinēšanu aktīvi iestājas arī Latvijas Luterāņu sieviešu teoloģu apvienība. Organizācija cenšas mainīt iesīkstējušos baznīcas uzskatus.

Foto:

Neraugoties uz to, ka netiek ordinētas, daudzas sievietes baznīcā tomēr strādā. Viņas kā enaņģēlistes palīdz mācītājiem un nereti arī tos aizvieto vadot dievkalpojumus.

Skaties video!

8 komentāri