Mācību no sprādziena Stradiņos citas slimnīcas nav guvušas

Komentāri

Lai arī pēc sprādziena Paula Stradiņa universitātes slimnīcā interese par piemērotu balonu uzturēšanu bijusi no vairākām slimnīcām, uzņēmuma AGA kvalitātes un drošības jautājumu speciālists Jānis Ziemelis norāda, ka vēl joprojām ir vairākas ārstniecības iestādes, kurās tas tiek darīts neatbilstoši prasībām.

Tieši pirms gada Paula Stradiņa universitātes slimnīcā nogranda sprādziens, kurā cieta divi cilvēki. Sprāga skābekļa baloni. Vēlāk tika secināts – pārkāpti drošības noteikumi. Eksperti kopā ar LNT devās skaidrot, kāda situācija tur ir šobrīd. Un viņi norāda – viss ir nosacītā kārtībā, taču līdzīgas problēmas kā pirms gada Stradiņos, ir citās slimnīcās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sprādziens Stradiņa slimnīcā nogranda pēc tam, kad slimnīcas 32. korpusa pagrabstāvā bija izcēlies ugunsgrēks. Telpā ugunsdzēsēji atrada 66 skābekļa balonus, no kuriem 23 bija eksplodējuši.

Tagad Stradiņu slimnīcā šie skābekļa baloni tiek glabāti speciālos konteineros, bet pirms sprādziena – slimnīcas pagrabā, virs kuras ir vairākas telpas, ieskaitot reanimācijas un intensīvās terapijas nodaļas.

Lai arī pēc sprādziena interese par piemērotu balonu uzturēšanu bijusi no vairākām slimnīcām, Ziemelis norāda, ka vēl joprojām ir vairākas ārstniecības iestādes, kurās tas tiek darīts neatbilstoši prasībām. Oficiāli neviena slimnīca nav sniegusi informāciju, ka būtu kādas problēmas, un arī speciālists nevēlas noradīt, kuras ir šīs slimnīcas. Tikmēr Stradiņos tiek iekārtota atbilstoša vide, lai viss vismaz šajā jomā būtu kārtībā.

Lai arī pagājis jau vairāk nekā gads kopš sprādziena Stradiņa slimnīcā, policija vēl joprojām turpina izmeklēšanu. Sprādziena rezultātā cieta divi slimnīcas darbinieki, kuri nu jau atveseļojušies, un viens turpina darbu slimnīcās, bet otrs cietušais ir pensionējies.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl