1 komentārs

Skolu reforma, kas jau no nākamā gada pakāpeniski paredz sākt pāreju uz mācībām tikai latviešu valodā, sākusi savu virzību Saeimā. Trešdien, 14. februārī, dota zaļā gaisma likumprojekta izskatīšanai pirmajā lasījumā.

Reformas pretinieki uzskata, ka process ir sasteigts.

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas telpas ir pārpildītas ne vien deputātu “ēnotāju” dēļ, bet arī intereses dēļ, kuru izraisījusi izglītības reformas ieviešanas detaļas.

Pāreju uz mācībām latviešu valodā paredzēts sākt jau no nākamā gada. Sākumā bilingvāli, pēc tam latviešu valodas lietojumu palielinot. Pēc četriem gadiem vidusskolu audzēkņi jau pilnībā mācītos latviešu valodā, izņemot priekšmetus, kas saistīti dzimto kultūru.

Krievu skolu aizstāvji gan tā nedomā. Ja mērķis ir valodas lietojums, tas jādara investējot šā priekšmeta apguvē.

Ar partiju “Saskaņa” saistītā Elizabete Krivcova uzskata, ka šobrīd latviešu valodas stundas ir vai nu formālas, vai pārāk grūtas.

Problēmas ar pedagogiem noliegtas netiek, taču citā aspektā. Lai arī darbam skolā nepieciešams sertifikāts, kas apliecina valodas prasmi augstākajā līmenī, praktiskās zināšanas var būt iesūbējušas. Pedagogiem, kam nepieciešams zināšanas atjaunot, paredzēti kursi.

Par spīti tam, ka kopš valsts neatkarības pagājis vairāk nekā ceturtdaļgadsimta, daļa reformas pretinieku joprojām pauž viedokli, ka process ir sasteigts. Radikālākie uzsākto gaitu salīdzina ar nacismu, mazāk radikālie pauž bažas par bērnu psihi.

Lai tiktu līdz balsojumam, debatēs, viedokļos un pat apvainojumos bija nepieciešama divas stundas. Pret balsojot tikai deputātiem no “Saskaņas”, grozījumi izglītības reformā nodoti izskatīšanai pirmajā lasījumā.

TOP komentāri

  • LIBERTĀRIETIS
    0 0 0

    LIBERTĀRIETIS

    100% noziedzīga ideja !!! Nacionālistus vajadzētu sodīt kā tautas ienaidniekus --- kā visļaiunākos ienaidniekus --- tas, par ko izvērsusies kroplā valstsvalodības politika mani pārliecinājIis ka pie Staļina pareizi izdarīja tādus uz Sibīriju sūtot un pie derīga darba liekot -- tautai ogles rakt un HESus un rūpnīcas būvēt ---- ............. Kautvai Ulmankārļa valodas politika -- līdz tam brīvi latvieša,vācieža ,žīda vai krieva bērns varēja mācīties skola kura to ņēma ptetī --- Pēc Ulmaņa NACINĀLISMA ŽĪDAM BIJA ""ATĻAUTS IZVĒLETIES"" -tikai žīdu skolas vai tikai latviešu skolas -- tāpat kricam un vācietim tikai lrievu un vāciešu vai onligāta latviešu skola -- Rezultātā tieši latviešu bēreni tika ierobežoti ar ibfornatīvi mabadazīgo aborigēnu valodu --tikai latviski ---- NACIOONAL:ISTI VNK APZAGA LATVIEšU BĒRNUS ---..... Un kas tagad ?? ā pati nabadzīgā un debilizēkošā valoda ierobešžos visupirms latviešu bērnu pieeju bagātīgai informācijai internetā -- pamatā brīvi pieejami izcili materiāli tieši krieviski -- Google tulks uz ktievi valodu tulko gandrtīz bez kļdām --- tikaii ''valstsvsalodā"" 12 gadus debilizētie sanāks --- pusdebīli aborigeni sanāks visupirms no latvi4e3šu bērniem --jo ktirvu bērnien tā vai cfitādi būs kaut teorētiska pieeja p-adaidām vēl izciliem mācību materiāliem krieviski--- pēc 12 kl ļaut studēt jenkurā valodā būs deaudz par vēlu --- jo viss vērtīgais pamats bērneļiem ""jāpacenšas iebarot"" jāļauj ""apēst'' līdz| 12-14 gadiem -- ..... Bērni nav "ZGLĪTOJAMIE "" {{denilizējamie}} --- lai ŅACIONĀLISTI DEBILIZĒ SAVUS BĒRNUS ""TIKAI VaLSTSVALODĀ ""---- PAR MĒĢINAJUMI DEBILIZĒT CITU BĒRNUS SODS PIENĀKAS ---- ES TICU KA NACIONĀLISTU MURGS AGRĀK VAI VĒLĀK BEIGSIES UN LABI LATVIEŠI APPLAUDĒS KAD NAVIONĀLISTUS KĀRS ZEM VANŠU TILTA --- DAUGAVA GANA PLATA --VISIEM VIETAS PIETIKS

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl