Mācības uzsāks 218 773 skolēni 672 izglītības iestādēs

0 Komentāru
Mācības uzsāks 218 773 skolēni 672 izglītības iestādēs
ULDIS ĀBOLIŅŠ, TV3 ZIŅAS

Nolūkā nodrošināt teorētisko un praktisko zināšanu apguvi klātienē pēc ilgstošajiem Covid-19 ierobežojumiem, no 1. septembra ar visu epidemioloģisko nosacījumu ievērošanu atsākas klātienes mācības skolās, kā arī profesionālajā un neformālajā izglītībā, un TV3 Ziņas šodien viesojās Rīgas Franču licejā.

Jaunais mācību gads ieskandināts 672 izglītības iestādēs vairāk nekā 218 500 skolēnu. Līdzīgi kā citās skolās, arī Rīgas Franču licejā simboliskais gājiens veltīts 1. un 12. klases skolēniem. Paši mazākie, kas tikai vēl sāks kāpt zinību kalnā, jau sapņo, par ko vēlas dzīvē kļūt.

“Es gribēšu kļūt par zobārsti, es gribēšu kļūt par dziedātāju, es gribētu kļūt par inženieri. Par lauksaimnieci. Jāiet ilgi skolā, jo līdz divpadsmitajai ir ļoti ilgs laiks,” spriež Rīgas Franču liceja skolēni.

Rīgas Franču liceja trešklasnieki saka – lai arī žēl, ka vasaras brīvlaiks beidzies, tomēr prieks par draugu redzēšanu atkal klātienē esot daudz lielāks. Pat mācīšanos gaida ar nepacietību.

Trīne, Rīgas Franču liceja 3. klases skolniece

“Mājasdarbus vairāk un rūpīgāk pildīsim. Motivēsim arī citus klases biedrus to darīt.”

Haralds, Rīgas Franču liceja 3. klases skolnieks

“Es labāk sākšu mācīties un labāk sākšu pildīt mājasdarbus. Kad bija attālinātās mācības, man bija mazliet švaki. Tagad jāsaņemas. Visiem. Tagad jau būs grūtāks mācību gads.”

Zinību dienas svinīgajos sarīkojumos, stāvot plecu pie pleca, piedalās tikai testētie un pret Covid-19 vakcinētie. Skolēni sakās pierast pie jaunajām epidemioloģiskajām prasībām būs viegli. Izņemot pirmās, otrās un trešās klases skolēnus, visiem pārējiem, ja vien nav vakcinēti, klātienes mācībās un starpbrīžos telpās būs jāievēro epidemioloģiskās prasības – mutes un deguna aizsega vilkšana.

“Kamēr ir jāvalkā, tu jau neko nevari izdarīt. Tad ir jāvakcinējas un var nevilkt masku,” nosaka Rīgas Franču liceja 10. klases skolniece Dārta.

“Ir jādara viss, lai klātienē notiktu mācības,” atzīst Rīgas Franču liceja 10. klases skolniece Laura.

Nikola, Rīgas Franču liceja 12. klases skolniece

“Mums klasē ir daudz vakcinēto. Personīgi arī es.”

“Maskas ir ok, bet vakcinācijai gan vajadzētu būt katra brīvai izvēlei,” uzskata Rīgas Franču liceja 12. klases skolniece Kristiāna.

Sēdēt mājās pie “Zoom” šie skolēni nevēlas vairs ne par ko.

Laura norāda, ka attālinātajās mācībās nevar satikt draugus, nevar kvalitatīvi mācīties, kā arī atmiņa zūdot. Tikmēr Dārta norāda uz grūtībām rast motivāciju: “Tev šķiet, ka izdarīsi vēlāk, atliec, bet neizdari laikā,” viņa atzīst.

Una, Rīgas Franču liceja 10.klases skolniece

“Disciplīna un motivācija, kā jau teica meitenes, un tas, ka vari iepazīt visu to mācīšanās procesu. Tomēr var vairāk iemācīties un paturēt galvā, ja esi mācījies klātienē.”

Rīgas Franču licejā svin ne tikai Zinību dienu, bet skolas pastāvēšanas simtgadi. Tā ir vienīgā skola Latvijā, kurā ir iespējams padziļināti apgūt franču valodu jau no pirmās klases. Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece uzsvēra, ka franču licejs paaudžu paaudzēs ir izskolojis Latvijai nozīmīgas personības.

Anita Muižniece (JKP), izglītības un zinātnes ministre,

“Būt lepniem par savu skolu, būt lepniem par saviem skolēniem. Lepoties ar saviem skolotājiem. Lepoties ar katrām jaunām zināšanām, ko šajā skolā iegūsiet. Tāpēc teikšu – lepnu, zināšanām bagātu un, protams, drošu jauno mācību gadu.”

Novēlējumos skolēniem Zinību dienā dalījās arī citas valsts augstākās amatpersonas.

Lasi vēl: Valsts prezidents: Skolas laiks ir svarīgs gan skolēna personības veidošanā, gan iegūstot zināšanas un pilsonisko apziņu

Rīgas franču liceju gadsimta jubilejā ieradās muzikāli sveikt daži no absolventiem –operdziedātāja Irma Pavāre, dziedātāja Marta Grigale un grupa ”Citi Zēni”.

0 Komentāru