1 komentārs
FOTO: Ķengaragā ASV un Latvijas karavīri kopīgi desantējas no helikopteriem
Foto: Mihails Kozlovs, TV5 korespondents

Rīgas centrā ar ASV armijas helikopteriem šodien tika izsēdināts speciālo uzdevumu karavīru desants. Aizsardzības ministrijā paskaidroja, ka vairākos lidojumos virs Daugavas militāristi apguva sadarbības prasmes, desantējoties ūdenī. Šīs mācības raisīja arī lielu iedzīvotāju interesi.

Pirmie helikopteru lidojumi bija jau sadzirdami agri no rīta. Lidaparāti pie Dienvidu tilta atlidojuši ap 9.00 no rīta, tad sekoja sagatavošanas darbi: tika pārbaudīta tehnika, ar motorlaivām apsekota ūdens tilpne un desanta grupas izgāja instruktāžu. Mācībās vienlaikus piedalījās divi helikopteri – viens veda desanta grupu, otrais piesedza pirmo.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Aizsardzības ministrijā skaidroja, ka šī treniņa galvenais uzdevums bija Latvijas un ASV speciālo spēku sadarbības veicināšana, kā arī resursu savietojamības pārbaude. “Šodien Rīgā virs Daugavas, apmēram no Dienvidu tilta līdz Saules akmenim, notika ASV un Latvijas speciālo uzdevumu vienību karavīru mācības – neliels treniņš. Tās nebija lielas mācības, bet vienības treniņš, kura laikā karavīri uzlaboja savstarpējo sadarbību un savietojamību,” skaidro Aizsardzības ministrijas pārstāve Daina Ozoliņa.

Mācībās piedalījās ap 20 karavīru no Latvijas un ASV speciālo uzdevumu vienībām. Karavīri veica vairākus lidojumus virs Daugavas un, protams, desantējās ūdenī.

Novērot specvienības kareivju mācības bija sanākuši gan daudzi vietējie Ķengaraga iedzīvotāji, gan garāmbraucēji, kas bija apstājušies uz tilta un vēroja negaidīto skatu.

”Redzam, ka mūsu bruņotie spēki trenējas. Veic un apgūst jaunas iemaņas. Ļoti patīkami. Jūtamies drošāk savā zemē,” tā aculiecinieks Jānis.

Aizsardzības ministrijā norāda, ka tas pagaidām ir bijis pirmais šāda veida desanta treniņš, kurā piedalījušies dažādu valstu speciālo uzdevumu vienības. Taču šādas mācības Rīgas centrā varētu atkārtoties.

Skaties foto

Pārsteigumu par notiekošo Twitter pauda arī citi notikuma aculiecinieki.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl