LVC sola turpmāk, būvējot ceļu, lielāku uzmanību pievērst velosatiksmes plānošanai

0 Komentāru
LVC sola turpmāk, būvējot ceļu, lielāku uzmanību pievērst velosatiksmes plānošanai
LETA

Būvējot un rekonstruējot ceļus, turpmāk daudz lielāka uzmanība tiks pievērsta velosatiksmes plānošanai. Lai gan plašas veloinfrastruktūras izbūve tuvākajos gados Latvijā nav plānota, vietās, kur tā taps, rūpīgi tiks vērtēts, lai tā būtu ērta un droša, sola atbildīgais uzņēmums Latvijas Valsts ceļi (LVC).

LVC pārraudzībā ir autoceļi kopumā 20 tūkst. kilometru garumā, tikmēr gājējiem un velosipēdistiem paredzētā infrastruktūra ir vien 200 kilometru. Finansējuma trūkuma dēļ masveidīga veloceliņu būvniecība tuvākajos gados nav plānota, tomēr vietās, kur tie taps, turpmāk tiks darīts viss iespējamais, lai maksimāli ievērotu riteņbraucēju intereses. Par to piektdien, 3. jūnijā, tika parakstīts sadarbības līgums starp LVC un riteņbraucēju apvienību.

Zīmīgi, ka patlaban ļoti negatīvas atsauksmes no satiksmes dalībnieku puses izpelnījusies svaigi rekonstruētā Krišjāņa Barona iela, kuru pašvaldība daudzina kā tieši velosipēdistiem draudzīgu.

Tāpat jāatgādina, – no šā gada stājās spēkā jaunie Ceļu satiksmes noteikumi, kas nosaka, kas velosipēdistu atrašanos uz ietves faktiski padarījuši nelikumīgu. Turpmāk riteņbraucējiem jābrauc pa ielu.

Video

0 Komentāru