Lūšu populācijas saglabāšanai aicina pārtraukt to medības Latvijā

Lūšu populācijas saglabāšanai nevalstiskās organizācijas aicina pārtraukt to medības Latvijā. Tiek sagaidīta atbildīgo valsts institūciju nekavējoša rīcība jau drīzumā gaidāmajā medību sezonā, nosakot lūšiem nulles limitu.

Atpakaļ uz rakstu

10 komentāri

 • Rihards Salnars

  Rihards Salnars

  “Latvijas Safari kluba” īpašnieks Barviks neprot lasīt, bet melot prot! Neskatās, safarists, paša slavētajos IUCN datos, ne ar mietu trenkts!
  International Union for Conservation of Nature’s (IUCN) Red List of Threatened Species. RED LIST OF THREATENED SPECIES! Tā ir globālas izzušanas riskam pakļautu sugu klasificēšanas sistēma.
  Barviks kārtējo reizi apzināti jauc gaisu, izplata kārtējos melus, lai maldinātu sabiedrību. Barvikam nav viņa interesēs zināt, ka Eiropā izdala pavisam 11 Eirāzijas lūša populācijas. Barviks nestāsta, ka Baltijas lūšu populācijā ietilpst Polijas, Lietuvas, Igaunijas, Latvijas un Ukrainas teritorijas apdzīvojošie lūši. Šo pārējo valstu, bet ne Latvijas, sugas aizsardzības statusa novērtējums tad arī ļāvis visu 11 Eirāzijas lūšu lielo populāciju IUCN Apdraudēto sugu RED LIST sarakstā šobrīd ranžēt kā mazapdraudētu. Dažas populācijas ir īpaši apdraudētas Eiropā.
  Latvija ir milzīgi atpalikusi, tai nav datu, lai novērtētu adekvāti sugu, jo nav atbilstošas metodikas. Tas ir pierādīts. Ja būtu, kā citās valstīs, atklātos baisa realitāte. Polija, Lietuva, Igaunija savus lūšus monitorē augstā līmenī, Latvijā apmaksāti barvikveidīgie meļi tikai paģēr nošaušanai katru gadu 150 dzīvniekus kā pēc plāna. Latvija reāli nīcina ārā visu Baltijas lūšu populāciju, tas ir fakts.
  Safari klubists savā aprobežotībā gājis pat tik tālu, ka nosaucis lūšu skaitu Latvijā lielāku par visu Polijas, Igaunijas, Lietuvas, Ukrainas skaitu kopā ņemtu. (Baltic -Estonia, Latvia, Lithuania, Poland, Ukraine 1200 – 1500).
  Kur nu vēl trakāku meli par barvikveidīgo!
 • Rihards Salnars

  Rihards Salnars

  Nekur Eiropā lūšus nešauj. Visur sargā kā lielu vērtību. Vienīgā mežoņu valsts ir Latvijam kur šauj kā primitīvi slepkavas. Pārkāpumi viens uz otra, nevienas rēgulas, nevienas direktīvas neievēro, par kurām paši parakstījušies. Latvijā vēl pie tam šie noziedznieki šauj lūšu mazuļus kopā ar mātēm, šauj arī pavasrī grūsnas lūšu un vilku mātes. Latvija ir sen zināma kā patvaļas zona dzīvnieku nogalināšanas izklaidei. Visi šie smirdīgie likumpārkāpēji Vides, Zemkopības ministrijas, dabas aizsardzības pārvalde, valsts meža dienests beidzot jāvelk gaismā, jāsauc vārdos vainīgie, par noziegumu pieļaušanu, pie tam ilgstošu. Katram šādam noziegumam pret visas mūsu sabiedrības dabas resursu, par aizsargājamu savvaļas dzīvnieku nogalināšanu, ir konkrētu ministru un konkrētu ierēdņu vārdi.
 • Ingus
 • Intars Biģelis
 • Linda Puzāka
 • Jānis Reblis

  Jānis Reblis

  Tā to lūšu pilns, tantēm kaķus ap mājām aplasa, drīz ēdīs aitas un govīm klups virsū
 • Kristīne KE
 • Kāpēc jāšauj nost dzīvnieki?

  Kāpēc jāšauj nost dzīvnieki?

  Labāk šaut nost robežas pārkāpējus.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!