2 komentāri

Aglonas virzienā plūst svētceļnieku simti no visas Latvijas. Vistālākais ceļš – gandrīz pustūkstotis kilometru – jāmēro liepājniekiem. Kas mudina viņus doties tālajā gājienā un kādi ir garīgi piedzīvojumi tajā?

Aptuveni 30 cilvēku grupa no Liepājas svētceļojumu uz Aglonu sāka pirms desmit dienām – 27. jūlijā. Grūtības nebaida ne pieredzējušos svētceļniekus, ne tos, kas uz Aglonu iet pirmo reizi. Katram motivācija doties ceļā ir sava, bet pats būtiskākais – iegūt garīgo pieredzi.

“Es sāku iet jau no Liepājas, ar Liepājas grupu eju jau otro gadu. Uz jautājumiem, uz kuriem es jau ilgi meklēju atbildes. Tas ir arī viens no iemesliem, kāpēc es dodos šajā svētceļojumā, lai saprastu, ko man darīt tālāk, ko man darīt nākotnē,” par savu motivāciju doties svētceļojumā stāsta Terēze.

Foto: svētceļnieki dodas uz Aglonu

“Lai bērni redz to, lai piedzīvo to, ko mēs – mēs ar tēvu, vīru manu esam svētceļojumā tikušies, un es gribu, lai mani bērni tic Dievam un ir laimīgi,” pieredzē dalās cita svētceļotāja, Līga.

“Lielākoties, ceļš pie Dieva, lūgties, satikt arī jaunus cilvēkus un nosūdzēt grēkus,” par saviem svētceļojuma mērķiem stāsta Rovena.

Ejot gar pašu Lietuvas robežu, Liepājnieki nomērojuši jau vairāk nekā 280 kilometrus. Dziedot dziesmas, skaitot lūgšanas un baudot skaisto Latvijas dabu – dienā tiek noieti aptuveni 30 kilometri. Grūtākās ceļā parasti esot pirmās dienas – tās jau sen aiz muguras un, kā stāsta svētceļotāji, – tagad jau ir sākusies garīgā attīstība, tomēr priesteris atklāj, ka svarīgākais ir tas, kas ar cilvēku notiek pēc svētceļojuma.

“Ir garīgās grūtības, kad sirdī un dvēselē sākās garīgais darbs, garīgā attīstība. Sasniedzot galamērķi tas ir ļoti liels emocionālais piedzīvojums, īpaši ejot visu posmu. Tas, kas noteikti ir svarīgākais, ir tas, kas notiek pēc tam. Tie ir mēneši, varbūt arī gadi. Tad notiek lūzums, atgriešanās vai kāds īpašs stiprinājums ticībai, vai notiek dzīves pārmaiņas,” teic priesteris Mariušs Kempa.

Simtiem kilometru garo ceļu uz Aglonu, kur 11. augustā sāksies, bet 14. augustā kulmināciju sasniegs Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki, mēro svētceļnieki no dažādām Latvijas vietām. Liepājnieki Aglonu sasniegs tieši pēc nedēļas – 13. augustā.

TOP komentāri

  • Es
    +1 +1 0

    Es

    žēl ka šie kājāmgājēji neievēro ceļu satiksmes noteikumus, un nedomā par drošību it sevišķi uz lielākajiem ceļiem...
  • antons

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl