1 komentārs
Lūdz ziedot meitenītes Arnellas operācijai, lai viņa varētu turpināt augt
Avots: Facebook

“Mīļie, Arnellai ir vajadzīga jūsu palīdzība!” raksta meitenes vecāki. Arnellai no dzimšanas ir slimība, kas vārda tiešā nozīmē neļauj viņai pilnvērtīgi augt. Lai tas varētu notikt, nepieciešama operācija Minhenē, kas maksā vairāk nekā 13 tūkstošus eiro un kuru vecāki nevar atļauties.

“Arnella ir gaidīts bērniņš. Grūtniecība noritēja labi līdz 22. nedēļai, kad sāka atpalikt kājiņu augšana. Tā kā ārsti nesaprata, kas par vainu, tad teica – iespējams, ka Arnella neizdzīvos, ka viņai būs garīga rakstura traucējumi. Bet mēs kā vecāki gaidījām bērniņu, lai vai kāds būs,” stāsta vecāki. “Piedzimstot Arnellu aizveda uz izmeklēšanu, pateica, ka viss kārtībā. Arnella piedzima 48 cm gara un 3,524 kg smaga. It kā nekas neliecināja par problēmu. Arnella sāka staigāt viena gada un viena mēneša vecumā. Divarpus gadu vecumā Arnellu gaidīja liels notikums kristības Romas katoļu baznīcā. Ilgi gaidītā Lielā diena iesākās pārdzīvojuma pilna, jo Arnella vairs nevarēja paiet… Viņai bija lielas sāpes un asaras. Baznīcā Arnellu ienesām uz rokām,” stāsta vecāki.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc tam vecāki sāka meklēt palīdzību pie dažādiem speciālistiem. “Neviens neko mums neteica, jo nezināja, kāpēc tā ir. Man ieteica aizvest Arnellu pie profesora Lāča, kurš, ieraugot meiteni, pateica, ka vaina ir jāmeklē gūžās. Uztaisījām rentgenu un atklājās, ka Arnellai ir iedzimta Coxa Vara. Kad jautāju, kas un kā, man atteica: ”Jums nepaveicās!”,” stāsta slimās meitenītes vecāki.

Pēc tam sekoja dažādi izmeklējumi līdz beidzot meitene nokļuva Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS), kur 2009. gadā Arnellai veica pirmo operāciju. Pēc tam sekoja vēl divas operācijas. “Kad jautāju ārstam, cik ilgi tas turpināsies, atbilde bija – cik vajadzēs! Tas mūs kā vecākus veda izmisumā līdz uzzinājām par Schon Klinik, atradām internetā kontaktus un devāmies uz konsultāciju. Mūs sagaidīja dr. Bernius, kurš visu smalki paskaidroja, kas ir bijis neveiksmīgi un mēs, pateicoties atbalstam, tikām speciālistu ”rokās” un Arnellai Minhenē tika veiktas divas operācijas,” stāsta vecāki.

Pēdējā gada laikā Arnellas stāvoklis ir pasliktinājies, jo pēc operācijām Minhenē, Arnella ir sākusi strauji augt. Tagad Arnellas gūžas tiek fiksētas plāksnēs, kas ļauj augt un gūžu bļodiņas turas neizslīdot. Patlaban slimība neļauj Arnellai augt.

Minhenes speciālisti iesaka Arnellai veikt operāciju, kas ir jāizdara, kamēr nav sasniegti 12 gadi, jo tad augšana apstājas. Arnella apmeklē dažādas rehabilitācijas visu šo gadu garumā, kas palīdz viņai gan fiziski, gan garīgi. Operācijai nepieciešami 13 659 eiro.

Vēl vecāki, kas izmisīgi lūdz palīdzību, stāsta, ka Arnella ir ļoti dzīvespriecīga, izpalīdzīga, pieredzes bagāta, smaidīga meitene. Arnella mācas Mores pamatskolas 4. klasē, viņa kaut arī pārcietusi vairākas operācijas, kas tika veiktas pilnā narkozē, ir ļoti gudra, mācības viņai padodas, mīļākais priekšmets ir matemātika. Arnellai ļoti patīk braukt ar riteni un peldēt.

Jūs varat ziedot Arnellas operācijai pārskaitot naudu uz biedrības ”Cerību spārni” norēķinu kontu:
Reģistrācijas Nr: 40008078885
Banka: AS Swedbank
Kods : HABALV22,
Konta nr: LV88HABA0551017689099
Ar norādi: palīdzība Arnellai

TOP komentāri

  • Dace Lilita Lase
    0 0 0

    Dace Lilita Lase

    Pec raksta, tā i nesapratu, kas meitenītei par vainu, kam vajadzīga operacija???

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl