23 komentāri
Lūdz palīdzību smagi slimam runčukam, kurš par mata tiesu izglābies no nāves
Foto avots: Dzīvnieku aizsardzības biedrība Trīnīte

”Šis ir viens no smagākajiem gadījumiem biedrības darbības laikā. Šo runčuku uz klīniku atnesa sieviete, runčuks bija ļoti smagā stāvoklī,” tā sākas vēstule, kurā Dzīvnieku aizsardzības biedrības Trīnīte pārstāvji lūdz palīdzēt no bojā ejas izglābtam kaķim, kurš sākumā pat nespējis pastaigāt.

Runčuku pamanījusi kāda sieviete, kas dzīvnieku nogādājusi klīnikā. Melnais kaķis esot dzīvojis meža malā, kur regulāri klaiņo un nakšņo Bolderājas klaiņojošo suņu bars. ”Sieviete saprata, ka, ja neko nedarīs, tad runčuku dzīvu apēdīs lapsas vai saplosīs suņi, jo runčuks nav spējīgs sevi aizsargāt, pat ne nolīst patvērumā,” teikts Trīnītes pārstāvju vēstulē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Veterinārajā klīnikā runčuks pat nevarēja nostāvēt kājas, grīļojās, guļot uz klīnikas galda, bija redzamas brūces kājā, deguns pilns ar strutām, mutē čūlas. Viss jau it kā pieredzēts, bet, kad veterinārārsts G. Krūmiņš apskatīja runčuku un tam veikto rentgenu, atklājās pats baisākais – lauztas gūžas un mežģījums.

Tā kā kaķa ķepās bija saglabājusies jutība, un runčuks pats varēja nokārtoties, tad veterinārārsts lēma, ka vislabāk palīdzēt dzīvniekam varēs, piemērojot mazā būra režīmu, lai sadzīst lūzums (jo gūžas neoperējot). Pēc tam kaķim paredzēta smaga operācija, lai noņemtu vairs nefunkcionējošo kaula daļu. Dzīvnieku ķirurgs G. Krūmiņš apgalvo, ka runčuks pēc šīs operācijas spēs skriet.

Nu jau pēc nedēļas būs pagājis mēnesis, kopš runčuks ievēro ”būra režīmu”. Kaķis jūtas daudz labāk, jau pats var piecelties, ļaujas sevi apkopt, lai gan pirms tam ir bijis ”mežonītis”. Čūlas mutītē izārstētas.

”Šo ārstēšanās periodu mēs esam spējuši apmaksāt no citiem dzīvniekiem saziedotās, pāri palikušās naudiņas, bet operācijas izmaksas ir lielas – aptuveni 200 eiro. Tie, kas seko biedrības notikumiem, zina, ka šis nav vienīgais biedrības aprūpējamais,” raksta biedrības pārstāvji.

Tādēļ mums atkal atliek lūgt līdzcilvēku palīdzību, lai runčuku dabūtu uz visām četrām ķepām!

Ziedojumu konts:

Dzīvnieku aizsardzības biedrība “Trīnīte”
AS SEB BANKA
LV40UNLA0050018620445
Reģ. Nr.40008190018
SWIFT kods: UNLALV2X

TOP komentāri

 • intelektuāļu zieds
  +15 +15 0

  intelektuāļu zieds

  Pēc tava nika un tekstiem to var redzēt pārliecinoši. Dabiskās atlases kļūda.:(
 • Santa
  +13 +13 0

  Santa

  Taču ziedojiet cilvēkiem, neviens Jums to neliedz! kam ziedot, ir cilvēku brīva izvēle! Starp citu, cilvēki, atšķirībā no šādām neaizsargātām radībiņām, spēj paši par sevi parūpēties!
 • Sakura
  +10 +10 0

  Sakura

  Ceru, ka cilvēki noziedos kaķītim vajadzīgo summu, kaķīts jau nav vainīgs, ka cilvēki izmeta viņu uz ielas !

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl