Lūdz palīdzību sagādāt patversmes suņiem siltas ziemas mājiņas

Pievienot komentāru
Lūdz palīdzību sagādāt patversmes suņiem siltas ziemas mājiņas
900 SEKUNDES

Suņu patversmē ”Labās mājas” jau notiek gatavošanās ziemai. Runa ir par projektu ”Robina pilis”, tā laikā iecerēts patversmes suņiem sagādāt siltas, omulīgas ziemas mājiņas.

Brīvprātīgie aicina atsaukties cilvēkus, kuri var palīdzēt sagādāt patversmes suņiem siltinātas būdas.

Patversmes iemītnieku pastaigu laukumos jau tagad ir būdiņas, taču tās savu laiku jau nokalpojušas un ir ar visai plānām sienām.

“Tās būdas nepieciešamas, lai viņi varētu patverties no aukstuma ziemā, vasarā arī no karstuma,” brīvprātīgā Inese Potisone izstāsta par suņu būdu sagādāšanas galveno iemeslu. Viena mājiņa paraugam jau izgatavota.

Kopumā ir paredzēts izgatavot vismaz 15 šādus namiņus. To sienas, grīda un jums ir nosiltināti, lai būdā ziemā nebūtu auksts un vasarā pārāk karsts.

“Tas, kas mums ir nepieciešams, ir putuplasts, konkrēti standarts EPS 100, izmērā 1000×500 milimetri. Vēl ir nepieciešams ruberoīds, tas, ko pārklāt jumtu, lai aizkavētu mitrumu, un līdzekļi brusām,” stāsta Inese.

Papildu informācija atrodama lapā “Patversme.lv” un “Facebook” lapā “Labās mājas”.

“Fantastiski, ka ir daudz tādu cilvēku mūsu vidū,” patversmes vadītāja Astrīda Kārkliņa pauž gandarījumu par brīvprātīgo atsaucību. Tāpat ir arī vēl kāda iepriecinoša tendence, patversmes voljeri kļuvuši tukšāki.

“Ļoti pozitīva ziņa, ka Rīgā un ap Rīgu samazinājušies bezsaimnieku suņu pūļi. Mazāk nonāk patversmēs, mazāk zvanu pēc palīdzības, tas nav visā Latvijā kopumā,” bilst patversmes vadītājs.

Patversmes pārstāve cer, ka pandēmijas laikā daudzie paņemtie dzīvnieki pēc laika atkal nenonāks uz ielas. Tāpēc patversmē gaida iedzīvotāju atbalstu jauno, mājīgo suņu būdu būvniecībai.