6 komentāri
Lūdz palīdzēt! Šī sieviete mirst no vēža, jo viņai nav naudas
Foto: Labdaris

Tatjanai diagnosticēts vēzis – viņa ļoti grib dzīvot, bet nevar atļauties apmaksāt diagnostiku un ārstēšanu ārpus Latvijas.

“Kā uzveikt vēzi, ja uz jautājumu par iespējām izārstēties ārsts parausta plecus un nozīmē paliatīvo aprūpi? Kādam tas būtu nāves spriedums, bet Tatjana Morozova vēlas pati lemt savu likteni, un vienu lietu viņa zina skaidri – miršana nav viņas plānos, vismaz ne tuvākajos 30-40 gados. Sieviete tic, ka vēl atgriezīsies darbā un, iespējams, kādu dienu apprecēsies. Viņa turēsies pie dzīves visiem spēkiem, bet ar tiem var izrādīties par maz…” raksta organizācija Labdaris.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tatjanai ir trūcīgas personas statuss, un viņa viena dzīvo sociālajā dzīvoklī. Sievietei nav ne jausmas, kur ņemt naudu ārstēšanai. Iespējas palīdzēt Latvijā ir izsmeltas, tāpēc tās jāmeklē ārpus valsts robežām. Tatjanai nav naudas pat izmeklēšanai, diagnostikai un ārstēšanas uzsākšanai. Tas viss maksā 10 tūkst. eiro. Sievietes vienīgā iespēja dzīvot ir sabiedrības atbalsts. “Neļausim Tatjanai nomirt!” aicina organizācija Labdaris!

Foto

Organizācijas pārstāvji, tiekoties ar sievieti, secina – vēlmi dzīvot var sajust, pat esot ar Tatjanu vienā telpā. “Viņa stāsta par savu slimību kā par posmu, kas jāpārdzīvo, jāpārcieš, lai varētu turpināt dzīvot. Uz nekorekto jautājumu par viņas vecumu, sieviete atsmej: “Ko jūs! 60 gadi nav nekas. Es ceru vēl kādreiz apprecēties!” Nē, viņa nav cilvēks, kas padodas. Viņa nesapņo par mierīgām vecumdienām, bet gan par dzīvi vēl vismaz dažus gadu desmitus, par atgriešanos darbā, par nūjošanu kopā ar draudzenēm gar jūras malu, par ģimenes viesībām kopā ar brāli un mammu, kas pārsniegusi 90 gadu vecumu.

“Tatjana ir dzīva, tik dzīva, ka ir rūpīgi jāieskatās viņai acīs, jāieklausās, kas slēpjas aiz katra pateiktā vārda, un jāapskata viņas medicīnas izraksti, lai noticētu, ka viņas ķermeni neatlaidīgi iznīcina slimība – barības vada vēzis 3. stadijā ar metastāzēm iekšējos orgānos. Ir grūti apjaust, ka sieviete katru dienu cieš no vemšanas un ārsti dara visu iespējamo, lai viņas nomiršana būtu pēc iespējas patīkamāka, lai viņa ciestu mazāk,” raksta organizācijas pārstāvji.

Tatjana saprot, ka viņu pašlaik neviens neārstē. Slimība parādījās 2011. gadā, neilgi pēc vīra nāves. Toreiz viņai veica apstarošanu. Pēc tam visas analīzes bija labas un likās, ka sieviete dzīvos vēl ilgi, bet šogad slimība atgriezās. ”Tagad man tikai palīdz justies labāk, cenšas, lai es nevemtu tik daudz, bet vesela no tā es nepalikšu,” stāsta sieviete.

Visu šo nedēļu (līdz 8.05.2016) Tatjanai var palīdzēt, veicot zvanu:
90006881 – (ziedojums EUR 1.42)
90006771 – (ziedojums EUR 7.11)

Palīdzēt Tatjanai ir iespējams arī viņas labdarības lapā.

Sievietes dzīvību var glābt, izmantojot drošās maksājumu sistēmas. Maksājuma mērķis Veselības fonds: Tatjana Morozova.

“Lūdzu, dalieties ar šo informāciju, jo Tatjana ļoti, ļoti vēlas dzīvot, bet nevar to atļauties. Katrs cilvēks, kas palīdzēs Tatjanai kaut vai ar informācijas nodošanu tālāk, būs pielicis roku, lai viņa dzīvotu,” aicina organizācija Labdaris.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

TOP komentāri

 • Dina Austrupa
  +2 +2 0

  Dina Austrupa

  Es gan ta isti neteiktu, varbut ta izskatas no malas, bet zinot LV apstaklus, kas cits atliek?! Varbut kopa mes varam un kopa to darot, tas katram neizmaksa tik dargi!
 • Renāta
  +1 +1 0

  Renāta

  Labdaris-kā tur bija ar mahinācijām naudas lietās? Vai kas mainījies? Un ko tieši un kur tieši ir iespējams vēl ko darīt pie šādas diagnozes? Baidos,ka neko ..
 • Ilze
  0 0 0

  Ilze

  Rokas gan nevaig nolaist,ari manam viram ir tas drankis,bet vins dzer bebra dziedzera uzlejumu,musmires pilienu perkam aptieka,zemes tauku uzlejumu jalieto un jacinas ka var.Tagad iet starosana un daktere pat brinas ka isa laika ir loti labi rezultati.Mes esam daudzbernu gimene,slimnicas rekinu maksajam pa druscinam...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl