Lūdz palīdzēt nelaimē nonākušai divu bērnu māmiņai, lai atgūtu cerību dzīvot

6 komentāri
Lūdz palīdzēt nelaimē nonākušai divu bērnu māmiņai, lai atgūtu cerību dzīvot
Artotem/Flickr

“Tik trausla ir robeža starp dzīvību un nāvi, cik skumji ir apzināties, ka daudz cilvēku aiziet no šīs pasaules, nepietiekamu finansiālu resursu rezultātā,” tā savu lūgumu sāk labdarības organizācijas Labās Sirds Klubs pārstāvji.

Žannai ir 38 gadi, un viņa ir no Jelgavas. Žanna ir apņēmīga, jauna sieviete, kura viena audzina divas 10 un 16 gadus vecas meitas. Pagājušajā gada nogalē Žannai tika konstatēts mugurkaula smadzeņu vēzis. Sākotnēji sievietei tika piemēroti pieci ķīmijas terapijas kursi Latvijā, Onkoloģijas centrā, bet terapija izrādījās neefektīva, kā rezultātā Latvijas mediķi nosūtīja sievieti ārstēties uz Viļņu, jo tāda veida terapija pie mums Latvijā nav pieejama. Šā gada maijā Žanna pārcieta smagu operāciju, tika pārstādītas mugurkaula smadzenes, šobrīd ārstēšana nozīmēta Viļņā, Santarišķu klīnikas slimnīcā.

Latvijas valsts apmaksā Žannai ārstniecības kursu Lietuvā, bet turp sievietei ir jādodas divas reizes nedēļā katru nedēļu vismaz sešu mēnešu garumā, pašai par saviem līdzekļiem. Laikā, kamēr mamma ārstējas, bērnus pieskatīt palīdz omīte.

Nedēļā sievietei visi ceļa izdevumi izmaksā 80 eiro, ģimenes vienīgie ienākumi mēnesī ir invaliditātes pabalsts 102 eiro apmērā, raksta labdarības organizācijas pārstāvji.

Laikā, kad tika diagnosticēta smagā saslimšana, Žanna ticēja, ka atlabt izdosies ātri un darbā tika paņemta slimības lapa, pašlaik darbs ir zaudēts, ir nokārtots trūcīgās ģimenes statuss un piešķirta pirmās grupas invaliditāte.

Alimentus par bērniem māmiņa nesaņem, jo vecākās meitas tēvs no bērna ir atteicies, nav norādīts arī dzimšanas apliecībā, par jaunāko meitiņu alimenti tiks nokārtoti, tiklīdz uzlabosies veselības stāvoklis.

Ārsti iepriecina, ka noteiktās terapijas rezultātā Žannai ir iespēja dzīvot.

Situācija ir smaga, nepieciešams līdzcilvēku atbalsts, lai māmiņa spētu atgūt cerību dzīvot, kopā nepieciešams saziedot 1920 eiro.

Tāpat ir ļoti nepieciešams arī apģērbs visai ģimenei. Vecākajai meitai apavi – 38/39 izmērs un apģērbam – M izmērs, jaunākajai meitiņai nepieciešami 34/35 izmēra apavi, apģērbs uz 152 centimetru augumu. Pati mamma terapijas rezultātā ir ārkārtīgi notievējusi un nēsā S/XS izmēra apģērbu, ļoti noderētu arī apavi 39/40 izmērs.

Ziedot tiek aicināts ar konkrētu norādi “Žannas ārstēšanas izdevumiem Lietuvā”
Biedrība Labās Sirds Klubs (biedrībai piešķirts sabiedriskā labuma statuss)
Reģ.nr.: 40008234435
Banka: AS SWEDBANK
Konts: LV08HABA0551039748727 PAYPAL: [email protected]
Papildu informācija:
Labdarības Lapa Snowflake
Linda Freiberga
[email protected]
+371 26168461

6 komentāri