Lūdz palīdzēt 26 gadus vecajam Jānim: pirms diviem gadiem izmežģīja kāju, papildu analīzēs atklājās asins vēzis

1 komentārs
Lūdz palīdzēt 26 gadus vecajam Jānim: pirms diviem gadiem izmežģīja kāju, papildu analīzēs atklājās asins vēzis
FOTO NO ĢIMENES ARHĪVA

26 gadus vecais Jānis Jansons nupat – septembra vidū – nosvinēja savu dzimšanas dienu. Pirms diviem gadiem viņam netīšām atklāja mieloleikozi (asins vēzi). Lai Jānis varētu turpināt ārstniecību, viņa ģimene lūdz līdzcilvēku palīdzību.

Kā raksta “Ziedot.lv”, Jānis audzis Aizputē kopā ar divām vecākām māsām un bērnībā izbaudījis īstu lauku dzīvi. Pirms astoņiem gadiem piedzimusi arī viņa mazā māsa Ance. Bērnībā Jānim ļoti patika rotaļāties ar mašīnītēm. Ja citi bērni ar mašīnītēm vienkārši braukāja riņķī, tad Jānis veidoja savus mašīnu modelīšus. Visas mašīnas tika pārtaisītas – no vienas kaut kas noņemts, otrai atkal pielikts. Savu interesi par mašīnām nezaudēja arī vēlāk – ar izcilību tika pabeigta Kuldīgas arodskola un apgūta automehāniķa profesija. Pirms slimības saasinājuma Jānis strādāja autoservisā, kur komanda gaida viņu atgriežamies pēc ārstēšanās.

Mieloleikozi (asins vēzi) Jānim atklāja netīšām. Pirms diviem gadiem tika izmežģīta kāja, tā ilgstoši nedzija. Kāja ļoti sāpēja, tāpēc tika nozīmēti dažādi pretsāpju līdzekļi. Sāpes nepārgāja, un, veicot papildu analīzes, tika atklāta šī šausmīgā slimība. Diagnoze bija trieciens visai ģimenei un viņi mokās ar jautājumu – kāpēc tieši Jānis, kurš vienmēr visiem ir palīdzējis, nedomājot par sevi? Taču pats Jānis ir optimists un ir gatavs cīņai. Citi cilvēki šajā situācijā sabruktu, bet ne Jānis.

Līdz šim ārstniecība ritējusi diezgan veiksmīgi. Valsts apmaksātās zāles sākumā palīdzēja. Šā gada janvārī Jānim veikta cilmes šūnu transplantācija Lietuvā. Taču neilgi pēc tam tika konstatēta šūnu mutācija un turpmākai ārstniecībai nozīmēti jauni medikamenti – “Iclusig”. Medikamentus valsts apmaksā tikai daļēji. Kopā nepieciešami 12 zāļu iepakojumi, kuru kopējās izmaksas ir 83 328 eiro. No šīs summas valsts kompensē 14 228,72 eiro, un Jānim pašam jāmaksā 69 099,28 eiro.

Ikviens var Jānim Jansonam palīdzēt, jo ar fonda “Ziedot.lv” atbalstu izveidots ziedojumu konts.

Reģ. Nr.: 40008078226.
Bankas kods: HABALV22.
Konta Nr: LV95HABA0551006150241.
Mērķis: Palīdzība Jānim Jansonam.

Papildinājums (28.10.2019)

“Mēs gribam pateikt milzīgu paldies! (..) Paldies – ikkatram ziedotājam, katram kas palīdzēja, ikvienam “šērotājam”, jo arī padaloties ar ziņu, tu palīdzi vēl kādam mūs sadzirdēt! Ir pienākusi tā diena – Jānis ir saņēmis savu pirmo zāļu iepakojumu un ceturtdien sāka tās lietot, uzsākot savu ceļu uz atveseļošanos!

Tās, protams, ir labas ziņas, taču tas rada mūsos arī uztraukumu un bažas! Ir sācies atskaites punkts, no šīs dienas Jānim ir jālieto 12 medikamentu iepakojumi( katru mēnesi pa vienam), nedrīkst izlaist nevienu mēnesi, ne dienu. Tāpēc ar jūsu spēkiem, mums ir jāpalīdz Jānim un jāsavāc atlikusī summa, lai Jānis var, miera pilns un bez uztraukuma, ārstēties un nedomāt par to, ka zāles varētu nebūt! Kopā mēs varam, jo tikai kopā ir spēks!”

Palīdzēt iespējams “Ziedot.lv” kontā. (Uz šo brīdi ir saziedoti 34448,57 eiro , tā ir puse no vajadzīgas summas.)

Ziedot var arī izvietotajās “Ziedot.lv” ziedojuma kastītēs:

Kuldīga – veikals ” Pindzele “, Raiņa iela; veikals ” Saldo ” – Liepājas iela 19 – 1n
Ēdola – veikals ” Top” – Ēdoles dzirnavas, Kuldīgas novads

Ikviens būs gaidīts arī labdarības koncertā “Palīdzēsim dzīvot”, kurā tiks vākti ziedojumi Jānim – medikamentu iegādei.
Koncerts norisināsies 8. decembri plkst: 13.00 – Ēdoles kultūras namā. (Dārza iela 6)

“Jānis nupat, septembra vidū, nosvinēja savu 26.dzimšanas dienu. Jau kopš mazotnes vinš ir aktīvs, jautrs un dzīvespriecīgs. Un savu optimismu Jānis saglabā arī tagad, cīnoties ar mieloleikozi (asins vēzi),” norāda tuvinieki.

1 komentārs