Lūdz nepiemērot aptiekām prasības par pircēju skaitu

1 komentārs

Aptieku īpašnieku asociācija lūdz valdību piemērot izņēmumu aptiekām prasībā par 25 kvadrātmetru nodrošināšanu uz vienu apmeklētāju.

Rindas veidojas pie zāļu tirgotavām gan Rīgā, gan reģionos. Turklāt dažviet, lai saņemtu zāles, ir jāgaida ārā, aukstumā. Piemēram, tirdzniecības centros – kamēr pārtikas preču pircēji nav atdevuši iepirkšanās groziņus, pēc medikamentiem netikt.

Ārā jāgaida arī tiem, kas vēlas, piemēram, izņemt naudu bankomātā, gan steidzami iegādāties medikamentus, nevis pirkt pārtiku. Aptiekas ar šo nav mierā, un izsūtījušas valdībai vēstuli, aicinot ieviest principu – viens pircējs pie vienas kases, atsakoties no kvadrātmetru ierobežojuma.

“Mēs uz aptieku nedodamies kā uz veikalu. Nevaram ieplānot, kad sāpēs galva vai būs paaugstināta temperatūra. Šī medicīna un tirdzniecība ir nodalāmas lietas. Pats galvenais, kas strādā, ir divu metru attālums starp pacientiem, kā šobrīd, kad viņi stāv divu metru attālumā, un vienlaicīgi šeit varētu atrasties daudz vairāk pacientu,” saka aptiekas vadītāja Ieva Virza.

Starp aptiekas klientiem tādi, kas atbalsta stingrās prasības, un arī tādi, kas uzskata, – regulējums ir pārlieku stingrs.

“Nav tik traki! Galvenais ir cilvēku drošība, visu var saprast, viss kārtībā. Cik es te stāvēju. Piecas minūtes? Apkalpošana bija ilgāka,” stāsta pircējs Andris.

Rindas brīžiem veidojas arī pie reģionālajām aptiekām. Aptiekas bieži vien apmeklē cilvēki gados, kuriem jau tā ir grūti pārvietoties, kā arī tādi pacienti, kuriem ir jāiegādājas specifiskas, ārsta izrakstītas zāles. Turklāt daļa pacientu uz aptieku nāk, lai, piemēram, izmērītu asinsspiedienu vai saņemtus citus pakalpojumus.

Šiem pircējiem iesaka izvēlēties laiku, kad rindas ir mazākas.

“Noteikti klusākais brīdis ir rīta stundas un pats pats vakars. Tas ir ieteicamākais, ja pacients grib ilgāku konsultāciju vai arī nestāvēt rindā, vari arī ārpusē,” saka Virza.

Asociācijā uzsvēra, ka nav pieļaujama pacientu, tostarp hronisko, gados vecāku cilvēku, jauno māmiņu un citu pacientu ilgstoša drūzmēšanās ārā, īpaši, kad ir zema gaisa temperatūra, vai arī, piemēram, veselības aprūpes iestāžu gaiteņos, kur iespējama inficēšanās ar Covid-19. Vēstules autori pārliecināti – jo īsāku laiku pacienti uzturēsies ārstniecības iestāžu vai tirdzniecības centru gaiteņos, jo mazāka ir iespēja inficēties ar Covid-19.

Lasi vēl:

1 komentārs