Lucavsalas Reksis ticis pie veselības un jauna vārda

Komentāri

Lucavsalas Reksis, ar kura skarbo un dažādiem pārdzīvojumu pārbagāto dzīvi šīs nedēļas sākumā jau jūs iepazīstinājām, ir pārdzīvojis smago, sešas stundas ilgušo operāciju, un tagad ieguvis jaunu vārdu un atkopjas Dr. Beinerta veterinārajā klīnikā.

Lucavsalas Reksis savā dzīvē pieredzējis jau daudz. Pirms kāda laika miris viņa saimnieks, tad pirms pāris nedēļām viņš par mata tiesu izglābies no šausminošas nāves ugunsgrēkā. Šis notikums gan atstājis pamatīgas sekas, jo mēģinājumi ugunsnelaimes laikā izrauties no pieskatītāju uzsietās metāla pavadas suņuka kaklā atstājušas baisas pēdas, kas gandrīz laupījušas dzīvnieka dzīvību. Divas nedēļas suņu puika klaiņojis pa Lucavsalu, līdz pavisam nejauša garāmgājēja viņu glābusi no līdzcietīgu, taču ne pārāk prātīgu ļaužu līdzjūtības…

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šīs nedēļas sākumā suņuks visai baisā stāvoklī nonāca Dr. Beinerta klīnikā, taču viņa izredzes izdzīvot bija visai nelielas.

“Te ir pušu traheja, un tas elpo daļēji pa muti un daļēji pa atveri [kaklā – red.]. Es nezinu, ko mēs darīsim, te caurums ir vienkārši grandiozs,” tā, apskatot dzīvnieka brūces, traumas izteicās Dr. Beinerta veterinārās klīnikas vadītājs Jānis Beinerts.

LucavsalasReksis_3

Lai arī ārsti apzinājās, ka nav pilnīgi nekādas garantijas tam, ka suns pēc šādām traumām izdzīvos, citādi veselo, spēcīgo un dzīvot gribošo suni iemidzināt viņi tomēr nespēj. Neskatoties uz visai iespaidīgajiem izdevumiem, tiek pieņemts lēmums vismaz mēģināt.

Lai arī vēl nav pagājušas pirmās piecas dienas, kas tiek uzskatītas par kritiskāko periodu pēc operācijām, šodien jau varam runāt par to, ka parādījies pirmais cerību stariņš, un suņu puika, kuru dakteri iesaukuši par Frankenšteinu, jeb Franko, palēnām atveseļojas.

“Izskatās, ka viņš nebūs “dārzenis”, jo nav no tās sugas. Ņiprais Franko turas pie savas dzīvības kā vien var. Izskatās, ka izķepurosies, bet jāpārdzīvo tā piektā diena,” stāsta dakteris Beinerts.

Pēc sarunas ar dakteri arī Degpunktā komanda dodas apraudzīt Franko. Arī operējošais veterinārs slavē četrkājaino pacientu stāstot, ka viņš godam pārcietis sešas stundas garo operāciju, un šorīt jau pirmo reizi nav spējis atturēties no kārdinājuma nogaršot suņu barību.

“Šodien uztaisījām arī rentgenu, gan ar kontrastvielu, gan bez, lai saprastu ir vai nav traucējumi. Rentgenā ir smuka bilde, traheju izdevās veiksmīgi sašūt, gaiss nekur garām neiet un izskatās, ka rezultāts ir pozitīvs,” pacienta stāvokli raksturo veterinārārsts Abubakars Gasanhamovs.

LucavsalasReksis_2

Par pastaigu gan Franko neizrāda ne mazāko interesi. Kaut nelielā, bet tomēr burzma, ziņkārīgo skatieni un uzmanības pievēršana viņu nogurdina, tādēļ pēc īsa aplīša, viņš rautin raujas atpakaļ uz savu vietu klīnikā. Šeit vēl jāpavada vairākas dienas, taču tad viņu jau gaida dzīvnieku pansijā Ulubele, kur Reksis jeb nu jau Franko varēs mitināties, līdz pat brīdim, kad izdosies viņam atrast jaunus saimniekus. Pateicoties skatītāju atsaucībai, izdevies savākt arī ievērojamu naudas summu, kas tiks izmantota, lai apmaksātu operāciju, rehabilitāciju un citus dzīvnieku draugu izdevumus.

Visticamāk, pēc atkopšanās Franko priecātos par dzīvi mājās, nevis patversmē ar vēl simtiem suņu, tādēļ gadījumā, ja ar dzīvniekiem esat uz tu, meklējat sev uzticamu četrkājainu draugu un jūs nebaida rūpes par šo nedaudz bailīgo, taču ārkārtīgi sirsnīgo dzīvnieku, Ulubeles darbinieki priecāsies par jūsu zvanu.

Paldies tiem, kuri ticēja brīnumam un Rekša jeb Franko spēkiem!

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl